Nowa akcja Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej

Za darmo albo za pół ceny

Rajmund Papiernik, dyrektor biura DOT, przeżył istne oblężenie dziennikarzy podczas konferencji prasowej na temat akcji  „Dolny Śląsk za pół ceny”/ fot.: Marek Perzyński

Ta wiadomość zelektryzowała Dolnoślązaków. Będzie za darmo lub za pół ceny. W ofercie są m.in. atrakcje turystyczne i pobyty w hotelach. To oferta ważna w ostatni weekend października. Akcję organizuje Dolnośląska Organizacja Turystyczna przy pomocy Polskiej Organizacji  Turystycznej.

- Prochu nie wymyślamy – zaznaczył na wstępie podczas konferencji prasowej Rajmund Papiernik, dyrektor biura zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. - Tego typu akcje zostały zorganizowane już m.in. w Poznaniu, Zakopanem i Gdańsku, gdzie udały się nadzwyczajnie. Byłoby grzechem, gdyby z tamtych doświadczeń nie skorzystać.

„Dolny Śląsk za pół ceny” to akcja, do której zgłaszają się kolejne podmioty chętne wziąć w niej udział. Nie wiadomo więc jeszcze, jak duża będzie jej skala. Już teraz lista atrakcji, które będzie można zobaczyć od 25 do 27 października, i miejsc, gdzie można będzie przenocować za pół ceny,  jest długa. Zgłosiły się m.in. cztery samorządy (Wrocław, Jelenia Góra, Karpacz i Pieszyce), zamki Czocha, Kliczków i Bolków, i była kopalnia złota Złoty Stok. We Wrocławiu w ofercie są  m.in. Aquapark i Hala Stulecia, a w Bardzie - spływy pontonowe.

- I to bez dodatkowych druczków i gwiazdek na umowach. Naprawdę ceny w tych miejscach zostaną obniżone o połowę - zapewnia dyr. Papiernik.

Informacje o miejscach i zasadach udziału w akcji będą pojawiać się na stronach internetowych Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Pod koniec października ruch turystyczny w wielu miejscach zanika, „Dolny Śląsk za pół ceny” to dobra okazja, żeby jeszcze coś zarobić - nie tyle, co zwykle, ale lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Poza tym doświadczenia z innych miejsc, które podobną akcję organizują, pokazują, że to się opłaci też z innego powodu. Ludzie, którzy skorzystali z takiej oferty, często wracają. Nawet w 90 procentach - pokazują badania sondażowe.

Zainteresowanie październikową akcją jest ogromne - podczas konferencji prasowej w DOT zabrakło krzeseł.

Marek Perzyński

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit