Tour Salon 2008

Za rok 20-lecie

Tomasz Wiktor, prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej

Ponad siedmiuset wystawców z 40. krajów świata zaprezentuje swoje oferty podczas rozpoczynających się w czwartek, 16 października, Międzynarodowych Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2008 r.

Będą wśród nich organizatorzy turystyki tak egzotycznych państw, jak Peru, Kolumbia i Wenezuela, Indie i Mongolia, RPA, Tanzania oraz Malediwy. Poinformowali o tym i zaprezentowali program przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas konferencji prasowej poprzedzającej dziewiętnastą już edycję tej coraz bardziej popularnej imprezy.

Regionem partnerskim będzie tym razem Łódzkie, zaś krajem Norwegia. Dwa pierwsze dni przeznaczone są dla przedstawicieli branży turystycznej, ostatni – sobota, 18 października – dla szerokiej publiczności. Podczas tegorocznego Tour Salonu odbędą się imprezy towarzyszące, m.in. największy w Polsce workshop turystyki przyjazdowej Buy Poland, Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych, Salon Hobby oraz drugie Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów. Równolegle do Tour Salonu odbędą się Targi Wyposażenia Hoteli Invest-Hotel.

Tradycyjnie partnerem MTP w organizowaniu Tour Salonu jest Wielkopolska. Uczestniczący w konferencji prasowej Tomasz Wiktor, prezes WOT i jednocześnie dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego poinformował, iż od 16 października w Internecie (www.umww.pl) będzie można pobrać nieodpłatnie mapę topograficzną województw wielkopolskiego. To pierwszy w kraju region i jeden z nielicznych w Europie, który ma taką mapę, bardzo pomocną turystom. Oprócz typowych informacji mapa GPS Wielkopolski zawiera szlaki turystyczne, po których możliwa jest nawigacja podobna do znanej z samochodowych odbiorników GPS. Poinformowano również, iż planuje się utworzenie ponadregionalnego produktu „Turystyka kolejowa w Wielkopolsce” opartego na zabytkowych w skali kraju obiektach kolejowych.(zr)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit