ROTWŁ razem z ZGiPWŁ

Zjednoczone gminy turystyczne

Wspólna inicjatywa ROTWŁ i ZGiPWŁ…Więcej »

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego ma od 2008 roku nowego partnera. Jest nim, zarejestrowany w grudniu 2007 r., Związek Gmin i Powiatów Województwa Łódzkiego.

- Związek kontynuuje dwudziestoletnią tradycję byłego Związku Gmin. Choć współpraca samorządowa obejmuje bardzo liczne dziedziny, to zagadnienia związane z turystyką i kulturą zajmują w praktyce bardzo poczesne miejsce – mówi Barbara Rudy, dyrektor Biura Związku.

Czy działalność Związku nie pokrywa się z inicjatywami Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego - zastanawiamy się. - Nie - odpowiada dyrektor B. Rudy. - Współdziałanie udaje się wręcz wzorowo, a obie organizacje - jako komplementarne - wzajemnie się inspirują, motywują i mobilizują. Przykładem jest wspólna inicjatywa „Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej” trafnie włączająca samorządy do promocji regionu i propagowana przez ROT WŁ.

Na targach turystycznych „Na styku kultur” w Łodzi powszechna uwagę zwracała prezentacja siedemnastu powiatów i gmin członkowskich, m.in. arcydzieł sztuki ludowej, przysmaków lokalnych, ofert agroturystycznych. Starannie dobrane publikacje ilustrowały atrakcje łódzkich gmin.

- Nasi członkowie pochodzą z całego województwa. Nowymi partnerami są Skierniewice, Kutno i Łowicz. Do integracji szczególnie zachęcamy samorządy z gmin położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Łodzi - dodaje rozmówczyni. - Nasze działania prowadzone są głównie pod kątem przyszłej ustawy metropolitarnej.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit