W kuluarach żałowano Pawluszka

Zmiany w zarządzie DOT

Piotr Borys (z prawej), prezes DOT podziękował  swojemu poprzednikowi za ogromny wkład w rozwój tury

Andrzej Pawluszek odmówił wejścia do nowego Zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Żałowano w kuluarach. - Był świetnym prezesem – komentowano.

- Dziękuję za zgłoszenie mojej kandydatury, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że nie wypełniałbym obowiązków członka żarządu należycie – stwierdził rezygnując z kandydowania. Obecnie jest zastępcą dyrektora nowojorskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej.

Pawluszek był prezesem DOT, gdy pełnił funkcję wicemarszałka województwa dolnośląskiego. Postawił regionalną organizację na nogi. Dbał, żeby wrastały jej szeregi. Zdobywał pieniądze w budżecie województwa dolnośląskiego na rozwój turystyki. Przyczynił się m.in. walnie do zdobycia ogromnych środków na kampanię promocyjną Dolnego Śląska pod hasłem „Dolny Śląsk jest super”. Realizowano ją w tym roku. W środowisku branży turystycznej uważana jest za modelową, mimo kilku niedociągnięć organizacyjnych i krytycznych opinii za jego realizację ze strony samego Andrzeja Pawluszka. To pionierska kampania w Polsce.
Zamiast Pawluszka do Zarządu wszedł Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W żarządzie są ponadto jeszcze trzy nowe osoby.
Wybory odbyły się 25 czerwca, podczas XIV Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego. Potem była letnia kanikuła. - Pierwsze zebranie nowo wybranego Zarządu zaplanowaliśmy na wrzesień – mówi Wojciech Fedyk, dyrektor DOT.

Na wrześniowym spotkaniu zarządu dyrektor przedstawi plany: pracy i finansowy na przyszły rok. A plany są ambitne. Przewidują m.in. budowę wspólnego systemu identyfikacji DOT i systemu certyfikacji obiektów turystycznych.

Marek Perzyński

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit