Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna rozpoczęła etap regionalny Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

Znani dziennikarze zaproszeni do składu Kapituły

Etap półfinałowy Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w województwie podlaskim nabiera rumieńców. Na początek PROT opracowała na podstawie konkursowego Regulaminu Polskiej Organizacji Turystycznej własny Regulamin określający zasady udziału w konkursie na etapie regionalnym.

Następnie, aby wyłonić regionalne produkty turystyczne wysłała pisma przewodnie zachęcające do udziału w Konkursie do 37 podmiotów, m.in. gmin, powiatów, stowarzyszeń, lokalnych organizacji turystycznych oraz Parków Narodowych.

Do współpracy w promocji Konkursu włączyły się lokalne media. Na łamach gazet i na stronach internetowych zamieszczane będą informacje o przebiegu konkursu. Pretendujące do wyróżnień produkty turystyczne będą też prezentowane w audycjach radiowych i programach telewizyjnych.

PROT zaprosił także przedstawicieli mediów do udziału w Kapitule konkursowej, która, zgodnie z ustalonym Regulaminem, będzie miała za zadanie dokonanie oceny zgłoszonych produktów turystycznych. W Kapitule zasiądą więc: dziennikarz Gazety Wyborczej; dziennikarki Gazety Współczesnej Agnieszka Tyszkiewicz i Dorota Naomczyk-Kruszewska; Janina Warpachowska z Kuriera Porannego; Jan Oniszczuk, redaktor naczelny Telewizji Białystok; Mirosław Bielawski, prezes Zarządu i redaktor naczelny Radia Białystok. Ponadto w pracach Kapituły weźmie udział członek Zarządu Województwa Podlaskiego oraz dyrektor PROT Jadwiga Dąbrowska i przedstawiciel Zarządu PROT.

Na łamach Gazety Współczesnej zostanie przeprowadzony konkurs dla czytelników, którzy na specjalnych kuponach będą mogli zgłaszać turystyczne atrakcje Podlasia. Gazeta będzie o zgłaszanych propozycjach informować Podlaską Regionalna Organizację Turystyczną. Rolą PROT będzie zachęcenie twórców wytypowanych produktów do udziału w Konkursie na szczeblu ogólnokrajowym. PROT zapewni też nagrody dla czytelników: torby i plecaki POT oraz materiały promocyjne. Gazeta Współczesna będzie także informować o Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT. Pierwsza wzmianka ukazała się już w wydaniu z 6 czerwca.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit