Konkursy i plebiscyty MOT

Znów odkrywamy Małopolskę

W Małopolsce, jak co roku o tej porze, trwa plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski” i - jak co roku - budzi wielkie emocje.

Od 2003 roku wyłaniane są najciekawsze miejsca, wydarzenia i oferty. „Grand Prix Marszałka Województwa Małopolskiego” otrzymuje zwycięzca w kategorii miejscowość/ gmina. Ta nagroda wiąże się z czekiem o nominale 50 tys. zł. Zwycięzcy plebiscytu w poszczególnych kategoriach otrzymają okolicznościowe statuetki oraz dyplomy, a wyróżnieni w danej kategorii - dyplomy pamiątkowe.

Organizatorami plebiscytu są Województwo Małopolskie, Polska Organizacja Turystyczna, Małopolska Organizacja Turystyczna, TVP3 Kraków, Radio Kraków Małopolska i Gazeta Krakowska. W miesiącach wakacyjnych Gazeta Krakowska drukuje specjalne kupony konkursowe, które czytelnicy wycinają i odsyłają do redakcji. Głosowanie na nominowanych odbywa się też przez Internet na stronie www.naszemiasto.pl.

Zakończył się pierwszy etap plebiscytu, polegający na selekcji nadesłanych zgłoszeń i wyłonieniu listy nominowanych do drugiego etapu. Począwszy od 4 lipca do 31 sierpnia br. głosować można na nominowanych, którzy mieli szczęście znaleźć się w drugim etapie plebiscytu. Jak podają organizatorzy, w sumie nadesłano 300 zgłoszeń w 6 kategoriach, z których Kapituła Plebiscytu wyłoniła 183 kandydatury.

Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali na zakończenie plebiscytu, która odbędzie się w dniu 9 października 2009 r. Tradycyjnie gospodarzem gali jest laureat Grand Prix z poprzedniego roku. Tym razem będzie to gmina Czorsztyn w Pieninach, na terenie której znajdują się nie lada atrakcje, m.in. stacja narciarska Czorsztyn – Ski, Jezioro Czorsztyńskie z ruinami zamku i obiekty na Szlaku Architektury Drewnianej.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit