Wielkopolskie

Dosiąść rumaka ze stajni Chłapowskiego

Centrum Hipiki w Jaszkowie

W wielkopolskim Jaszkowie, wsi położonej w malowniczym Rogalińskim Parku Krajobrazowym, a więc w samym sercu Wielkopolski, znajduje się Centrum Hipiki. Prowadzi je Antoni Chłapowski, prawnuk generała Dezyderego Chłapowskiego, reformatora polskiego rolnictwa, słynnego uczestnika „Najdłuższej wojny nowoczesnej Europy”. Owych 200 hektarów urozmaiconych terenów nad Wartą, z pięknym starodrzewem, jest główną atrakcją turystyczną okolic Śremu.

    Centrum Hippiki, jeden z największych ośrodków jeździectwa w Europie, jest międzynarodowym ośrodkiem edukacji jeździeckiej. Znajduje się tutaj duży kompleks sportowo-rekreacyjny z krytą ujeżdżalnią i torami przeszkód: skokowym oraz crossowym, pomieszczenia noclegowe i pałac. Do dyspozycji jest 200 koni i koników pony. Oprócz kursów jazdy dla dzieci i dorosłych prowadzone są także szkolenia instruktorów, berajtrów, luzaków i podkuwaczy. Na terenie ośrodka znajduje się także klinika weterynaryjna oraz sklep z pamiątkami, sprzętem jeździeckim i kowalskim.

    Dla gości zatrzymujących się w centrum na dłużej przygotowano zakwaterowanie w pokojach i mieszkaniach gościnnych o standardzie agroturystycznym, a także zaplecze gastronomiczne w formie szwedzkiego stołu. Piękno tej okolicy można podziwiać z pokładu statku wycieczkowego, który cumuje i odpływa ze znajdującej się tutaj przystani.


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit