Regionalny system „it”

Informacja turystyczna stanowi ważny element promocji regionu. Bez łatwego dostępu do informacji o atrakcjach i infrastrukturze turystycznej nie można mówić o pozyskaniu turysty. Wielkopolskie ośrodki informacji turystycznej prowadzone są przeważnie przez samorządy i znajdują się w miejscowościach atrakcyjnych pod względem turystycznym. Obecnie w naszym regionie funkcjonuje 13 dobrze wyposażonych centrów IT czynnych przez cały rok (w tym 5 w Poznaniu oraz w Chodzieży, Gnieźnie, Gołuchowie, Kaliszu, Lesznie, Pile, Śremie i Wolsztynie ) oraz 4 sezonowe.

    Ponadto w 14 poznańskich hotelach funkcjonują punkty „it” udzielające informacji o atrakcjach i imprezach w stolicy regionu. Jeszcze przez sezonem letnim 2008 uruchomiony zostanie punkt informacji turystycznej przy Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.

    Rolę wojewódzkiego centrum „it” spełnia Centrum Informacji Turystycznej w Poznaniu na Starym Rynku, które do ubiegłego roku administrował WOT, natomiast od 2007r przeszło ono pod władanie Urzędu Miasta Poznania. Przeprowadzony został remont obiektu, nastąpiło zwiększenie obsługi i godzin otwarcia, a na mocy porozumienia o współfinansowaniu zapewnione zostało udzielanie informacji turystycznej o Wielkopolsce.

    Wielkopolska Organizacja Turystyczna jest administratorem regionalnym Internetowego Systemu Informacji Turystycznej i współpracuje w tym zakresie z centrami „it” w regionie oraz samorządami, którzy dostarczają dane do systemu.

    Dużym krokiem w promocji regionu jest stworzenie Wielkopolskiego Portalu Turystycznego. Uruchomiona właśnie strona dostępna jest pod adresami:

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit