Sto par bliźniaków

Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie organizuje na zakończenie lata doroczną imprezę plenerową pod nazwą „Dzień Spieczonego Bliźniaka” - spotkanie bliźniąt z całej Polski. Każdego roku do Czarnkowa przyjeżdża ich około sto par. Wspólnie bawią się żegnając wakacje, a przy okazji poznają innych bliźniaków. Każdemu spotkaniu towarzyszy ranking „Jak dwie krople wody”, w którym publiczność dokonuje oceny podobieństwa, oraz konkurs wiedzy bliźniaczej „Co dwie głowy, to nie jedna”.

    Zawsze jednak największe wrażenie robi parada uliczna uczestników spotkania oraz ich wspólna fotografia na deskach czarnkowskiego amfiteatru.

    Program „Dnia Spieczonego Bliźniaka” jest jednak tak przygotowany, aby nie tylko zintegrować bliźnięta, ale żeby jednocześnie bawiło się z nimi całe miasto oraz goście imprezy z całej Polski. Są więc konkursy, rekreacyjny piknik w centrum miasta i wielki festyn w Parku Staszica, w czasie którego odbywa się pieczenie w ognisku pyr, czyli ziemniaków. Odbywają się też wtedy konkursy dla młodszych i starszych bliźniąt, oczywiście z nagrodami, jest dużo dobrej zabawy i muzyki.

    W tym roku „Dzień Spieczonego Bliźniaka” odbędzie się 24 sierpnia.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit