Karatecy promują Dolny Śląsk

Mistrzowie Shotokan (i ich kibice) na Dolnym Śląsku

Więcej…»

W toku przygotowań do mistrzostw piłkarskich Euro 2012 nie umykają naszej uwadze inne budujące wydarzenia z dziedziny sportu i turystyki.

- W 2010 roku na Dolnym Śląsku zorganizowane zostaną Mistrzostwa Świata Karate Shotokan – poinformowała Marka Łapińskiego, marszałka województwa dolnośląskiego, Elżbieta Zakrzewska, przewodnicząca Komisji Turystyki, Sportu i Rekreacji Sejmiku Dolnośląskiego.
Gdzie? Albo we Wrocławiu, albo w Karpaczu - o ile Karpacz zdąży z budową hotelu „Gołębiewski”.
Karatekom potrzebna jest przede wszystkim sala, w której można rozegrać zawody. Same mistrzostwa trwać będą trzy dni, ale karatecy i ich obsługa dadzą zarobić gestorom bazy hotelowo-gastronomicznej przez cały tydzień. Spodziewanych jest około tysiąca osób.
Dlaczego pod uwagę brane są tylko Karkonosze lub Wrocław? Wrocław, wiadomo, ma możliwości zorganizowania takiej imprezy. Bez wielkich przygotowań. Karkonosze zaś dlatego, że centrum Karate Shotokan na Dolnym Śląsku mieści się właśnie tam, konkretnie: w Kowarach. Tam mieszka i działa Janusz Piepiora, utytułowany karateka, wychowawca kolejnego pokolenia karateków.
31 października, na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu, podczas którego poinformowano o organizacji mistrzostw na Dolnym Śląsku, odebrał on z rąk marszałka dyplom i upominek. Za znakomite przygotowanie Dolnoślązaków w tegorocznych mistrzostwach. Dziesiątych, które odbyły się 10-12 października w Jesolo koło Wenecji (Włochy). Kadra Polski liczyła 12 osób, zdobyła 12 medali, w tym aż 8 przypadło Dolnoślązakom. Na podium stanęli: Dorota Skórzecka (złoto), Rafał Zieliński z Jeleniej Góry (złoto), Patryk Hobgarski z Kowar (złoto), Grzegorz Truchanowicz z Karpacza (brąz) i Paweł Piepiora z Kowar (brąz).
Elżbieta Zakrzewska była w Jesolo. Pojechała nie tylko kibicować naszym. Walczyła o Dolny Śląsk. Jak widać, z doskonałym skutkiem. Na przyszłorocznych mistrzostwach, które rozegrane zostaną w RPA, Dolny Śląsk dostał swe „15 minut”. Na billboardach. Film o atrakcjach Dolnego Śląska, który przygotuje Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, umieszczony zostanie też na serwerach organizatorów Mistrzostw Świata Karate Shotokan.
Marek Perzyński

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit