Polska pozytywnie zaskakuje. Tym razem belgijskich studentów turystyki

Na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej przebywała w naszym kraju grupa belgijskich studentów Wyższej Szkoły Ekonomicznej ECSEDI-ISALT, która prowadzi studia w specjalności zarządzania turystyką i administracją, i posiada opinię wiodącej w Belgii uczelni kształcącej w tym kierunku.

Program podróży studyjnej przyszłych pracowników belgijskiego i europejskiego sektora podróży przygotowany został wspólnie przez uczelnię i brukselski ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej, który od lat współpracuje z ECSEDI-ISALT. Na podstawie wniosków zebranych przez przedstawicieli władz uczelni przebywających w Polsce we wrześniu ubiegłego roku, nasz kraj wybrany został na organizowanie, co roku podróży szkoleniowych. W myśl zawartego porozumienia, młodzi belgijscy adepci zawodów związanych z gospodarką turystyczną będą przyjeżdżali do Polski przynajmniej przez najbliższe trzy lata. Podczas pobytu w Małopolsce, studenci zapoznali się między innymi z ofertą usług turystycznych regionu i atrakcjami turystycznymi Krakowa, zwiedzali podziemną trasę turystyczną wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zabytkową kopalnię soli w Wieliczce, poznali historię nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Punktem programu kończącego trasę po Małopolsce była wizyta w Tyskim Muzeum Piwowarstwa gromadzącym wiele eksponatów z przeszłości Tyskich Browarów Książęcych. Sporej dawki wiedzy z dziedziny praktyki współpracy pomiędzy polskim i belgijskim sektorem turystycznym, dostarczyło studentom spotkanie z przedstawicielami polskiej branży zorganizowane w reprezentacyjnej sali Urzędu Miasta Krakowa. Otworzył je zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig. Szczególne zainteresowanie wzbudził wykład na temat przemysłu spotkań, poprowadzony przez dr. Krzysztofa Celucha, kierownika Poland Convention Bureau w POT. Polska intensywnie rozwija usługi związane z organizacją konferencji i wydarzeń zlecanych przez świat biznesu. Jak podkreślał dr Celuch, według danych raportu opracowanego na zlecenie POT, w 2015 roku wkład tego sektora w gospodarkę Polski wyniósł około 26 mld zł a wartość dodana brutto wyniosła około 12 mld zł. W wydarzeniach, które trwały średnio dwa dni, wzięło udział ponad 12 mln uczestników z kraju i zagranicy. Polski sektor przemysłu spotkań zatrudnia ponad 170 tys. pracowników.

Z wniosków jakie formułowali belgijscy studenci na zakończenie podróży szkoleniowej, wynika ich duże zainteresowanie Polską, której nie znali i która pozytywnie zaskakiwała ich atrakcyjnością, barwnością i europejskością. Profesorowie, opiekunowie naukowi grupy, wyrażali uznanie dla potencjału turystycznego Małopolski, gościnności z jaką zostali przyjęci i profesjonalnej organizacji pobytu. Składali liczne deklaracje chęci przyjazdu prywatnie do Krakowa i poznania wszystkich atrakcji miasta. Zapowiedź ze strony ECSEDI-ISALT kierowania kolejnych roczników studentów do podróży studyjnych do Polski, potwierdza zainteresowanie Belgów polskim rynkiem usług turystycznych i dobrze rokuje przyszłemu rozwojowi współpracy z sektorem turystyki przyjazdowej do naszego kraju.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!