Beneficjent: Gmina Miasta Gdańska

„Program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku”

Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta ds. Polityki Gospodarczej

Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta ds. Polityki Gospodarczej

- Sprawami rozwoju dróg wodnych w Gdańsku zajęliśmy w 2006 roku. O pierwszych inwestycjach w tym zakresie rozmawialiśmy z Urzędem Morskim w Gdyni i Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gdańsku w związku z przebudową nabrzeży, pogłębianiem torów wodnych oraz budową nowej infrastruktury wodnej. Dzięki współpracy z Partnerami w Gdańsku w ramach projektów dofinansowywanych z Unii Europejskiej powstają nowe obiekty żeglarskie, miejsca do cumowania dla jednostek pływających, nowe nabrzeża spacerowe oraz otwierany most umożliwiający przepłynięcie większym jednostkom międzynarodową drogą wodną E-70.

Doświadczenia i wnioski? Wskazany długi czas na prawidłowe przygotowanie inwestycji, niezbędna dobra współpraca międzyludzka i konieczna życzliwość oraz uśmiech w trudnych chwilach. Satysfakcja ze zrealizowanych inwestycji jest ogromna, tym bardziej, że każda nowa inwestycja jest nie tylko niezbędna, ale jest atrakcją dla mieszkańców i turystów z Gdańska, regionu i Polski. Miasto się rozwija, pięknieje, daje nowy potencjał gospodarczy. Istnieje możliwość poszerzenia wiedzy wśród mieszkańców i turystów o Unii Europejskiej oraz o perspektywach finansowych i programowych związanych z inwestycjami realizowanymi z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit