Analiza bazy noclegowej ośrodków wypoczynkowych i pól campingowych

Analiza bazy noclegowej ośrodków wypoczynkowych i pól campingowych w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem województwa warmińsko-mazurskiego/Remigiusz Drożdż. Sopot: Wydawnictwo Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie, 2013,– 170 s.; mapy, tab., wykr.; 21 cm. ISBN 978-83-925512-2-5

Ze wstępu. Niniejsze opracowanie zawiera analizę bazy noclegowej w Polsce w latach 1009-2012 ze szczególnym uwzględnieniem ośrodków wypoczynkowych i campingów w porównaniu z poprzednimi latami, co umożliwia wykazanie zmian, jakie zachodzą w ostatnich latach w turystyce związanej z w/w bazą w naszym kraju, a także określenie perspektyw jej rozwoju w przyszłości.
Spis treści
Wstęp
1. Pojęcie i rodzaje turystyki.
2. Ruch turystyczny w Polsce
3. Baza noclegowa w Polsce
3.1. Charakterystyka ogólna bazy n noclegowej w Polsce
3.2. Ośrodki wypoczynkowe
3.3. Campingi
4. Baza noclegowa w województwie warmińsko-mazurskim ze szczególnym uwzględnieniem ośrodków wypoczynkowych i campingów
5. Baza noclegowa w Polsce i województwie warmińsko-mazurskim – prognozy rozwoju
5.1. Podróże krajowe Polaków w latach 2005-2010
5.1.1. Charakterystyka podróży krajowych długich
5.1.2. Charakterystyka podróży krajowych krótkich
5.2. Charakterystyka przyjazdów turystów zagranicznych w latach 2008-2010
5.3. Prognozy rozwoju turystyki w Polsce
5.3.1. Turyści krajowi – prognozy do 2015 roku
5.3.2. Turyści zagraniczni w Polsce – prognozy do roku 2015
6. Analiza potencjału turystycznego województwa warmińsko-mazurskiego
6.1. Charakterystyka ogólna
6.2. Najpopularniejsze formy turystyki realizowane na terenie województwa warmińsko-mazurskiego
Zakończenie
Spis map
Spis tabel
Spis wykresów
Bibliografia
Remigiusz Drożdż – doktor nauk o kulturze fizycznej, absolwent studiów magisterskich AWF w Gdańsku na kierunku Turystyka, menedżerskich studiów podyplomowych SGH w Warszawie i studiów doktoranckich w AWFiS w Gdańsku. Praktyk i ekspert w dziedzinie turystyki, z branżą związany od 1988 roku.
Od 2004 roku członek Rady Naczelnej Polskiej Izby Turystyki, prezes Oddziału Pomorskiego Polskiej Izby Turystyki i członek Zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Doświadczenie zawodowe zdobywał jako właściciel i Prezes Zarządu PTR Milo sp zoo prowadząc: biura podróży, pensjonaty, ośrodki wczasowe i hotele. Członek Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa i Prezes Klubu Sportowego Start Gdańsk.
Obecnie związany z ubezpieczycielem turystycznym Signal Iduna Polska, AWFiS w Gdańsku i ESW w Sopocie. Świadczy usługi doradcze z zakresu hotelarstwa.
Autor około 30 publikacji z zakresu turystyki i hotelarstwa, promotor ponad 100 prac magisterskich i licencjackich.
Publikacja dostępna w ramach wymiany międzybibliotecznej. Kontakt: mgr Olga Hofman, tel.: 58 555-95-99, e-mail: biblioteka@euro.edu.pl, Biblioteka Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie, ul. Zamkowa Góra 25, 81-713 Sopot.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit