Gospodarka i przestrzeń

Gospodarka i przestrzeń: prace dedykowane Profesor Danucie Ptaszyńskiej-Jackowskiej / Kraków: Instytut Geografii Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2009,– 347 s.; tab., wykr., mapy 24 c. ISBN 978-83-88424-45-8

Przedmowa. W 2009 roku przypada 70-lecie urodzin Pani Prof. dr hab. Danuty Ptaszyckiej-Jackowskiej, która od 2004 roku jest zatrudniona w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach wcześniejszych pracowała w Zakładzie Zagospodarowania Turystycznego w Krakowie, a następnie najdłużej, bo aż przez 30 lat, w Instytucie Kształtowania Środowiska, przekształconym w 1986 roku w Instytut Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej, a w 2002 roku w Instytut Rozwoju Miast w Krakowie.

Zainteresowania naukowe Profesor Danuty Ptaszyckiej-Jackowskiej obejmują trzy dziedziny: planowanie przestrzenne, ochronę środowiska i gospodarkę turystyczną.

W okresie swojej pracy w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ poświęciła Pani Profesor ogrom czasu, sił oraz serca działalności naukowej i opiece nad doktorantami, a także zajęciom dydaktycznym, prowadząc wykłady na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych oraz seminaria magisterskie.

Jubileusz Pani Profesor pragniemy uczcić dedykowanym Jej wydawnictwem naukowym, w którym znalazły się artykuły Jej współpracowników, uczniów i przyjaciół.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!