Metodyka i technika pracy pilota imprez narciarskich

Metodyka i technika pracy pilota imprez narciarskich

Metodyka i technika pracy pilota imprez narciarskich / Ryszard Nowak. Kraków : „Proksenia”, 2010,– 136 s.; ISBN 978-83-60789-24-7


Publikacja z serii "Biblioteka metodyczna turystyki" przeznaczona jest zarówno dla pilotów wycieczek zamierzających prowadzić imprezy narciarskie oraz organizatorów wyjazdów narciarskich, jak również dla studentów i wykładowców szkół wyższych na kierunku turystyka i rekreacja. Opracowanie składa się z dwóch części. Część pierwsza zawiera podstawowe wiadomości o narciarstwie, które powinien znać pilot obsługujący tego typu wyjazdy. Część druga przedstawia metodykę oraz techniki pilotażu imprez narciarskich. Na zakończenie zamieszczono wzory dokumentów niezbędnych przy pełnieniu funkcji pilota.

Dr Ryszard Nowak – właściciel Biura Podróży „Promed” w Gorlicach, posiada uprawnienia przewodnika tatrzańskiego I klasy, przewodnika beskidzkiego I klasy oraz instruktora przewodnictwa górskiego, a także pilota wycieczek. Jest również ratownikiem Grupy Krynickiej GOPR, przez wiele lat pełnił obowiązki kierownika Sekcji Operacyjnej GOPR w Gorlicach oraz członka Rady Grupy Krynickiej, a przez jedną kadencję członka Rady Naczelnej GOPR.

Od wielu lat specjalizuje się w problematyce bezpieczeństwa przy uprawianiu turystyki górskiej i narciarstwa. Jest autorem pierwszej kompleksowej analizy wypadków śmiertelnych, które zdarzyły się w Tatrach polskich w latach 1850–1986.

Swoją wiedzę i praktykę wykorzystuje prowadząc działalność szkoleniową, jako wykładowca na kursach dla kandydatów na pilotów wycieczek i rezydentów biur podróży oraz w działalności społecznej, jako wiceprezes Małopolskiego Stowarzyszenia Pilotów Wycieczek w Krakowie. Jest także wykładowcą przedmiotów zawodowych w szkołach wyższych, kierunku Turystyka i Rekreacja oraz promotorem prac dyplomowych w tym zakresie.

Niniejsza publikacja oparta jest na przeszło 20-letniej praktyce autora w corocznym pilotowaniu grup w większości popularnych destynacji narciarskich Europy oraz znajomości prawie wszystkich regionów narciarskich w Polsce, Słowacji i w krajach alpejskich.

Publikacja z serii „Biblioteka metodyczna turystyki” przeznaczona jest dla pilotów wycieczek zamierzających prowadzić imprezy narciarskie oraz dla organizatorów wyjazdów narciarskich, jak również studentów i wykładowców szkół wyższych na kierunku Turystyka i Rekreacja. Opracowanie składa się z dwóch części. Część pierwsza poświęcona jest podstawowym wiadomościom o narciarstwie, które powinien posiadać pilot obsługujący tego typu wyjazdy. Część druga stanowi głównie opis metodyki oraz technik pilotażu imprez narciarskich. Na zakończenie przedstawiono wzory dokumentów niezbędnych przy wykonywaniu funkcji pilota.

● Zamówienia realizuje księgarnia internetowa wydawnictwa „Proksenia”, dokument online: http://proksenia.pl/cgibin/shop?info=114&sid=113a61c3, data dostępu 23.09.201

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit