Rezenzja

Odkrywamy na nowo … Szlaki Lubelszczyzny

Niezrównany duet wydawniczo-krajoznawczy Paweł Wład i Marek Nasiadka znowu zaprasza w podróż. Na rynek trafiła książka „Szlaki Lubelszczyzny”. Opisane wędrówki wytycza 7 tras prowadzących przez najciekawsze, a jednocześnie odmienne przyrodniczo i kulturowo regiony województwa lubelskiego.

Turysta będzie mógł poznać Powiśle, Roztocze, Podlasie, Polesie i Pobuże. W publikacji znalazły się szczegółowe opisy miejscowości na szlaku. Są tu również informacje o rozmaitych atrakcjach turystycznych, na które podróżujący po Lubelszczyźnie trafią w czasie wypraw. Książkę opracowano tak, by zachęcała do lektury w domu, ale również na szlaku. Ciekawe i ważne informacje zamieszczono w specjalnych, czytelnych ramkach. Wyróżniono na przykład opisy regionów fizycznogeograficznych, obszary ochrony przyrody oraz biogramy postaci związanych z Lubelszczyzną. Książka zawiera ponadto ponad 80 zdjęć oraz rysunki zabytków architektury. Są tu oczywiście plany i mapy. Publikację opracowano w dwóch wersjach: tradycyjnej, książkowej oraz elektronicznej. (mj)

Marek Nasiadka, „Szlaki Lubelszczyzny. Polesie - Podlasie - Powiśle - Pobuże – Roztocze”. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład, Rzeszów 2013 (ISBN 978-83- 61961-14-7). Objętość 370 stron, format A5 (15 x 21 cm).

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit