Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej

Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej

Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej / Krzysztof Rychlewski. Gdańsk: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr, 2011,– 208 s.; ISBN 978-83-7426-732-8

Organizator wypoczynku dzieci i młodzieży ma obowiązek zadbać o zdrowie i ezpieczeństwo uczestników tego wypoczynku. Uwzględniając obowiązujące zasady i przepisy (m.in. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 21 stycznia 1997 roku w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania, Dz. U. Nr 12, poz. 67 z późn. zm.) oraz na podstawie własnego wieloletniego doświadczenia – organizatora i kierownika wypoczynku – autor wskazuje, jak dobrze przygotować oraz jak właściwie pokierować zorganizowaną formą wypoczynku dzieci i młodzieży.

W książce m.in.: wymagane kwalifikacje i zakresy obowiązków kadry wypoczynku, plan pracy, plan finansowy, wybrane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w czasie trwania wypoczynku, w tym: transport uczestników i kadry wypoczynku, regulaminy i zasady obowiązujące podczas wypoczynku, bezpieczeństwo prac wykonywanych przez uczestników wypoczynku, podstawowe zasady bezpiecznej kąpieli, bezpieczeństwo uczestników wypoczynku w górach, wypadki uczestników wypoczynku i pracowników.

Dołączony do książki suplement elektroniczny zawiera wszystkie formularze występujące w ublikacji (m.in. takie, jak: formularze zgłoszeń wypoczynku dzieci i młodzieży, zakresy czynności kadry, karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku, regulamin kąpieli, protokół powypadkowy), a akże formularze do obliczeń planu finansowego. Formaty MS Word i Excel umożliwią edytowanie każdego dokumentu, dostosowanie go do własnych potrzeb, wydruk.

Krzysztof Rychlewski – nauczyciel dyplomowany, inspektor ochrony przeciwpożarowej, w amach prowadzonej działalności gospodarczej organizator szkoleń w zakresie bhp, kursów kierowników i wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży; organizator wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej.

● Spis treści w pliku PDF: www.oddk.pl/oddk/download/BK706e_Organizacja_wypoczynku_dzieci_i_mlodziezy_spis.pdf

● Kontakt z redaktorem: Ewa.Gora@oddk.pl

Zamówienia realizuje Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr, dokument online: http://oddk.com.pl/bhp_ppoz/index.php?mode=details&id=361&cat=15, data dostępu 26.05.2011

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!