Słownik turystyki, hotelarstwa i gastronomii dla profesjonalistów

Słownik turystyki

Słownik turystyki, hotelarstwa i gastronomii dla profesjonalistów : angielsko-polski, polsko-angielski / Iwona Kienzler. – Gdańsk: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr, 2013. – 1084 s. ; 24 cm. ISBN 978-83-7804-076-7

Jedyny na rynku profesjonalny słownik (ok. 40 tysięcy haseł) zawiera hasła związane z turystyką i obsługą ruchu turystycznego, hotelarstwem, gastronomią, żeglarstwem, dziedzictwem historycznym i kulturowym Europy i świata, a ponadto, w kontekście turystyki, także transportem, prawem, medycyną i ubezpieczeniami. Z myślą o przewodnikach, pilotach wycieczek oraz rezydentach biur podróży, w słowniku zamieszczono także pojęcia z architektury, sztuk pięknych, historii sztuki, zoologii, botaniki, geografii oraz historii powszechnej. W słowniku zawarte zostały również francuskie nazwy stanowisk w gastronomii, funkcjonujące w tym języku na całym świecie, a zwłaszcza w hotelach i restauracjach wysokiej klasy. W nawiasach podano opis stanowiska, zarówno w wersji angielskiej, jak i w wersji polskiej. Suplement zawiera:
● wykaz skrótów angielskich stosowanych w terminologii hotelarskiej i turystycznej,
● wykaz terminów gastronomicznych zawierający nazwy artykułów spożywczych, napojów alkoholowych i bezalkoholowych, przypraw, potraw oraz sposobów ich przygotowania – gastronomia i catering są bowiem bardzo ważnymi zagadnieniami w obsłudze turystów, a także:
● przykładowe oferty hotelowe zamieszczane na stronach internetowych obiektów,
● wykaz nazw krajów, ich mieszkańców oraz walut.
POLECAMY menedżerom hoteli i obiektów turystycznych, kierownikom i pracownikom biur podróży, ale także studentom hotelarstwa i turystyki, pracownikom branży gastronomicznej, osobom zajmującym się cateringiem, polskim pracownikom zatrudnionym w zagranicznych obiektach hotelowych i gastronomicznych, jak również pracownikom działów finansowo-księgowych. Publikacja może być także doskonałą pomocą dla turystów z Polski wyruszających w podróż zagraniczną, jak również dla turystów anglojęzycznych odwiedzających nasz kraj.
Zamówienia realizuje: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr w Gdańsku, data dostępu 28.03.2014

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit