Smaki Roztocza Tomaszowskiego

Smaki Roztocza

Smaki Roztocza Tomaszowskiego: przepisy kulinarne na tradycyjne potrawy Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie". – Tomaszów Lubelski: Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze: na zlec. Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszowskie", [2014]. – 63 s.: il. kolor.; 21 cm. Opis wg okł. ISBN 978-83-929401-9-7 (LOT): bezpł.

Oddajemy do Państwa dyspozycji publikację „Smaki Roztocza Tomaszowskiego". Jest to prezentacja przepisów kulinarnych z terenu naszego obszaru. Nasze szczególne zainteresowanie kulinariami wynika przede wszystkim z mocno zakorzenionych tradycji kulinarnych oraz zasobów lokalnych, które znajdują się na naszym terenie. Nasze bogate korzenie kulinarne mocno przejawiają się także w zamiłowaniu do gotowania mieszkańców naszego terenu. Niewątpliwie potwierdzeniem tego jest fakt istnienia wielu czynnie działających Kół Gospodyń Wiejskich. Dziedzictwo kulinarne jest naszym dziedzictwem kulturowym, mocno wiążącym się z naszą historią i tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Zapraszamy do spróbowania własnych sił w przygotowywaniu naszych lokalnych potraw. W publikacji znajdziecie kilkadziesiąt przepisów na rożne potrawy, które często od pokoleń przygotowywane są w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Dziś tradycje kulinarne podtrzymywane są przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalne stowarzyszenia. Do naszej książki trafiły przepisy zgromadzone podczas konkursu „Smaki obszaru LGD Roztocze Tomaszowskie", którego finał odbył się 15 września 2013 roku w Hucie Lubyckiej podczas dożynek gminy Lubycza Królewska.
● Wersja elektroniczna „Smaki Roztocza Tomaszowskiego".
Źródło: Roztocze Tomaszowskie, Lokalna Grupa Działania, data dostępu 17.04.2014

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit