Recenzja

Wakacje tylko na Roztoczu

Lokalna Organizacja Turystyczna „Roztocze” i Biuro Turystyczne QUAND z Tomaszowa Lubelskiego przygotowały dla turystów kolejną, miłą  niespodziankę. Już dostępny jest najnowszy magazyn „Magiczne Roztocze”. To kompendium informacji praktycznych, związanych z wypoczynkiem na Roztoczu.

Pierwszy plus za mapę oraz wiele kolorowych zdjęć, prezentujących atrakcje roztoczańskich miejscowości. Tych znanych – bo w grupie znajduje się na przykład Zamość, jak również tych mniej popularnych z Terespolem czy Ujazdowem na czele. Wydawcy pomyśleli również o miejscowościach „poza mapą administracyjną” województwa lubelskiego, np. Narolu, Cieszanowie czy Horyńcu-Zdroju.

Co ucieszy osoby planujące wypoczynek w tej części kraju? Na przykład informacje dla osób nie dysponujących swoimi własnymi „czterema kółkami” o tym, jak dotrzeć do wszystkich opisanych miejsc. Są tu dane o kwaterach agroturystycznych i hotelach. Są wskazówki, co zjeść, zobaczyć i gdzie wypocząć. Są również opisy szlaków pieszych, wodnych i rowerowych oraz innych atrakcji, na przykład coraz bardziej popularnej turystyki w siodle. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy natury (atrakcje Roztoczańskiego Parku Narodowego) oraz ciekawych imprez (Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu). Autorzy magazynu pomyśleli, aby wydawnictwo było całoroczne. Stąd zdjęcia i teksty o nartostradach i wyciągach narciarskich. Leniwych turystów „wyręczyli”, planując dodatkowe atrakcje - albo może lepiej - opracowując szczegółowe kalendarium imprez i wydarzeń, organizowanych w tym roku na Roztoczu.

Magazyn ma dwie wersję: „papierową” oraz internetową, dostępną na www.magiczneroztocze.com

Moniak Januszek

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit