Certyfikaty POT w latach 2003-2008

Najlepsze produkty turystyczne Pomorza

Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark

Miło nam poinformować, że w latach 2003-2008 aż dziesięć produktów turystycznych Pomorza otrzymało Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszych produktów turystycznych w danych latach. Były to: • w 2003 r. - Jarmark św. Dominika; Zamek w Gniewie - Podróż w Przeszłość; Zabytkowy kompleks pocysterski w Pelplinie • w 2004 r. - Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu „Jantar 2004”; Wycieczka tematyczna po Słowińskim Parku Narodowym - przygoda, historia i przyroda; Gdynia Sailing Days - Regaty Pucharu Świata w Klasach Olimpijskich • w 2005 r. - Oblężenie Malborka • w 2006 r. - Dni Rybaka • w 2007 r. - Zamek w Gniewie – „Vivat Vasa” – Inscenizacja Bitwy Dwóch Wazów • w 2008 r. - Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark.

2003: Jarmark św. Dominika
Tradycja Jarmarku św. Dominika sięga XIII wieku. W ostatnią sobotę lipca ściągały do Gdańska liczne grupy niemieckich, francuskich, angielskich, a nawet hiszpańskich i portugalskich kupców. Do portu zawijało ponad 400 okrętów z francuskim i hiszpańskim winem, jedwabiem, konfiturami, portugalskimi przyprawami korzennymi, cyną i suknem angielskim. Przybywali zewsząd cyrkowcy, akrobaci, kuglarze i trupy aktorskie.

Dziś również jarmark jest atrakcją dla turystów i mieszkańców, łącząc handlowy kiermasz z bogatym programem imprez kulturalnych i sportowych. Kalendarz wydarzeń obejmuje szeroki wachlarz festynów, koncertów, konkursów. Rozmach gdańskiego jarmarku porównywany jest z tak głośnymi imprezami europejskimi jak Oktoberfest w Monachium czy Weihnachtsmarkt w Hamburgu. Impreza organizowana jest obecnie na przełomie lipca i sierpnia, trwa 3 tygodnie i bierze w niej udział ponad 1000 handlowców, artystów, rzemieślników i kolekcjonerów. Według podawanych przez organizatorów liczb, każdego roku przez Stare Miasto w Gdańsku, które stanowi główną arenę Jarmarku, przewija się ok. 5 milionów zwiedzających.

Zamek w Gniewie - Podróż w Przeszłość
Na zabytkowym terenie Wzgórza Zamkowego w Gniewie odbywa się cykl przedsięwzięć edukacyjno-historycznych, poświęconych wiekom XVI i XVII. Na program składają się przedsięwzięcia z zakresu edukacji historycznej, opartej o archeologię eksperymentalną i odtwórstwo historyczne. Goście mają okazję zapoznać się z manufakturą ceglarską, garncarską, warsztatem kowalskim, płatnerskim, tkackim, skryptorium, mennicą, prasą drukarską z doby Gutenberga, strzelnicą zamkową, przymierzalnią strojów, stajnią i zwierzyńcem.

Wiodącym elementem są inscenizacje edukacyjno-historyczne prezentujące życie oraz militaria średniowiecza i czasów nowożytnych. 3 główne imprezy „Podróży w przeszłość” (Międzynarodowy Pokaz Kucia Artystycznego, Międzynarodowy Konny Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego oraz inscenizacja historyczno-batalistyczna – „Vivat Vasa! - Bitwa Dwóch Wazów”, nawiązująca do wydarzeń z roku 1626), poszerzono o „Żywy Dziedziniec” (warsztaty dawnych rzemieślników), strzelnicę zamkową oraz kolonie tematyczne – „Letnia Szkoła Magii”.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!