Wieliczka

Wielickie podziemia tętnią życiem

Miasto spotkań

Na życzenie gości imprezę może uświetnić Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli „Wieliczka” entuzjastycznie odbierana zarówno w kraju, jak i za granicą

W roku 2011 odbyło się w kopalni 355 imprez, czyli średnio jedna impreza na dzień. Wzięło w nich udział ponad 35 tysięcy osób. Największą popularnością cieszyła się komora Jana Haluszki, w której zorganizowano 28 procent wszystkich imprez.

W roku 2011 najczęściej imprezy w kopalni organizowały organy administracji rządowej i samorządowej oraz firmy eventowe.

Podczas podziemnych imprez na stołach królowała delikatna pierś z kaczki w sosie z czarnej porzeczki z ziemniaczkami w świeżym koperku i brokułami z masłem migdałowym. Goście Karczmy Górniczej najchętniej zamawiali tradycyjne polskie dania: staropolski żurek z kiełbasą oraz kotlet schabowy.

Konferencje, sympozja, koncerty, spotkania w rodzinnym gronie, dyskoteki, przyjęcia, szkolenia, śluby, wesela, przyjęcia komunijne, imprezy integracyjne, zawody sportowe, studniówki, bale, uroczyste gale – wśród soli każde z tych wydarzeń nabiera szczególnej głębi i staje się niezapomnianym przeżyciem. Zdarza się, że organizator imprezy przedstawia jej konkretny scenariusz – wtedy pracownicy kopalni starają się jak najwierniej podążać za życzeniami gości. Bywa też, że klient oczekuje pełnej obsługi i pomocy w skonstruowaniu programu, skomponowaniu menu, czy wybraniu zespołu grającego do tańca.

Częstym elementem podziemnych imprez jest zwiedzanie trasy turystycznej, czy program „Podziemna eskapada, czyli wycieczka z przygodami”, który pozwala uczestnikom zmierzyć się pod czujnym okiem Skarbnika w konkursach wzorowanych na pracach dawnych górników. Na życzenie gości imprezę może uświetnić Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli „Wieliczka”.

Dużą popularnością cieszy się stylizowany na prawdziwą górniczą karczmę „Wieczór wielicki”. To nie tylko okazja do znakomitej zabawy, ale również sposobność, by poznać zwyczaje górników.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit