Tu sezon trwa przez cały rok

Klimatyczny Kołobrzeg – dobre miejsce na wypoczynek

Kołobrzeg to leniwy klimat plażowania i wakacyjnego oderwania się od trudu dnia codziennego. Tu przy

Do Kołobrzegu przyjeżdża się po zdrowie, urodę i wypoczynek. Unikalne połączenie naturalnych skarbów powoduje, że to miasto - uzdrowisko może oferować swoim gościom szeroki wachlarz usług zdrowotnych i kosmetycznych.

Klimatyczny Kołobrzeg to radosny klimat zabawy i rozrywki. To również leniwy klimat plażowania i wakacyjnego oderwania się od trudu dnia codziennego. To wreszcie morski aerozol bogaty w cząsteczki jodu, chloru, soli i bromu. Jednak głównym bogactwem Kołobrzegu nieprzerwanie pozostają jego mieszkańcy i turyści – ludzie, którzy tworzą to miejsce i jego klimat.

Letnie imprezy w różnych klimatach:

• IX Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze”, czwartki, 25.VI.-27.VIII;
• XXXII Regaty o Srebrny Dzwon, 29.VI-5.VII.;
• Musical „Skrzypek na dachu”, 4.VII.;
• V Kołobrzeski Piknik Wojskowy, 10-11.VII;
• Koncert Orkiestry Adama Sztaby, 11.VII;
• Koncert Radia ZET, 12.VII.;
• Piłkarskie Lato – rozgrywki plażowej piłki nożnej, 18-19.VII.;
• Koncert Dody z zespołem – plaża centralna; 19.VII.;
• Miasto Słowa – Festiwal „Między Słowami”, 18-25.VII.;
• Festiwal Sunrise, 24-26.VII.;
• Letnia Noc Muzealna, 25.VII.;
• Festiwal Rock nad Bałtykiem, 15-16.VIII.;
• Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Interfolk 2009”, 18-22.VIII.;
• Międzynarodowy Zlot Harley Davidson, 20-23.VIII.;
• Fortissimo – zlot miłośników fortyfikacji, 28-30.VIII.;

Spacer szlakiem zabytków

Spacer po kołobrzeskim Starym Mieście i Śródmieściu, po ulicach pamiętających dawne dzieje, to przygoda z historią. Podczas działań wojennych w 1945 roku prawie całe miasto legło w gruzach. Obecnie tradycja przeplata się z nowoczesnością, przeszłość z teraźniejszością, a ocalałe zabytki świadczą o bogatej historii miasta. Będąc w Kołobrzegu trzeba więc koniecznie zobaczyć przynajmniej niektóre zabytki. Do najstarszych należy kościół pw. Św. Jana Chrzciciela we wsi Budzistowo i był wzmiankowany w źródłach pisanych w 1222 roku. Z kolei w centrum współczesnego Kołobrzegu stoi majestatyczna Bazylika Konkatedralna. Jej budowa rozpoczęła się ok. roku 1270 i trwała ponad 230 lat. Odrestaurowana po wojennych zniszczeniach jest dziś swoistym muzeum wypełnionym zabytkami. W śród nich znajdziemy wysoki na 4 metry brązowy świecznik siedmioramienny z 1327 roku, brązową chrzcielnicę z 1355r., stalle kapituły z XIV, żyrandol „Korona Schlieffenów” z XVI w. czy późnogotyckie ołtarze. Znawcy architektury zauważą Ratusz zbudowany wg projektu architekta Karola Fryderyka Schinkla, przypominający nieco wyglądem średniowieczny zamek. Ich także zachwyci urokliwa gotycka kamieniczka mieszczańska z XV wieku. Z kolei miłośnicy konstrukcji obronnych nie pominą Baszty Prochowej z XIV wieku - jedynego obiektu średniowiecznego systemu obronnego, który przetrwał do naszych czasów w całości. Na nich też czekają fortyfikacje nowożytnej twierdzy kołobrzeskiej: Fort Wilczy zbudowany na bazie wcześniejszego fortu z 1807 roku, Fort Ujście wybudowany w latach 1770-74, który bronił dostępu do portu i miasta i Reduta Bagienna usytuowana na północnym cyplu Wyspy Solnej, gdzie łączą się ze sobą wody Parsęty i Kanału Drzewnego.

Więcej na stronie: www.kolobrzeg.pl

Urokliwa gotycka kamieniczka mieszczańska z XV wieku jest obowiązkowym punktem spaceru po kołobrzeskSpływ kajakowy Radwią i Parsętą do Kołobrzegu to szlak mało znany, łatwy, nieco uciążliwy, spokojny,
Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!