Certyfikaty POT 2013

Kapituła jedenastej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny przyznała jedenaście Certyfikatów POT, w tym najbardziej prestiżowy – Złoty, oraz trzy wyróżnienia.

Złoty Certyfikat POT

Szlak Architektury Drewnianej - samochodowy szlak turystyczny, składający się z 251 unikatowych obiektów budownictwa drewnianego – chluby Małopolski. To malownicze kościoły, dzwonnice, cerkwie, staropolskie dwory, drewniane wille, a także skanseny oraz zabudowa wiejska i małomiasteczkowa. Wśród najciekawszych obiektów na szlaku znajdują się 4 kościoły wpisane w 2003 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO oraz 4 cerkwie dopisane do Listy w bieżącym roku.

Szlak podzielony został na 4 malownicze trasy, stanowiące propozycje zwiedzania: wokół Krakowa z ponad 50 obiektami; wokół Tarnowa z 40 obiektami; wokół Nowego Sącza i Gorlic, gdzie znajduje się ponad 100 obiektów oraz trasa biegnąca przez Orawę, Podhale, Spisz i Pieniny, gdzie warto zobaczyć prawie 50 obiektów.

Szlak Architektury Drewnianej - wyjątkowo atrakcyjny produkt turystyczny turystki kulturowej i poznawczej - powstał w 2001 r. W 2009 roku zdobył Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Udostępnienia zwiedzającym wciąż nowe obiekty. Już od siedmiu lat zaprasza na koncerty pod wspólną nazwą „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Towarzyszy mu szereg działań, które pozwalają turystom odczuć atmosferę minionych lat, zwyczajów i tradycji. Rozbudza artystyczne aspiracje poprzez organizację tematycznych wernisaży i konkursów malarskich i fotograficznych. Stanowi modelowy przykład turystyki zrównoważonej, poszerzając ofertę turystyczną obszarów wiejskich oraz przyczyniając się do dywersyfikacji ruchu turystycznego w regionie.

Certyfikaty POT

Baseny mineralne w Solcu-Zdroju wraz z zapleczem hotelowym w postaci Hotelu**** Malinowy Zdrój - innowacyjny kompleks w województwie świętokrzyskim łączący funkcje rekreacji z lecznictwem uzdrowiskowym. Przeznaczony jest dla wszystkich chętnych pragnących poprawić swoje zdrowie i samopoczucie - kuracjuszy, ludzi aktywnych zawodowo, rodzin z dziećmi czy seniorów. Kompleks składa się z basenu rekreacyjnego z urządzeniami hydroterapeutycznymi, strefy Saun i Wellness oraz jedynego w Polsce basenu leczniczego, wypełnionego solanką z Ciechocinka i najsilniejszą na świecie wodą siarczkową z Solca-Zdroju. W Centrum Zdrowia korzystać można z szerokiej gamy zabiegów z zakresu hydroterapii, balneoterapii, kinezyterapii czy różnych form masażu. Ofertę uzupełnia zaplecze hotelowe i restauracja.

Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno – produkt turystyki industrialnej województwa podkarpackiego, który jako pierwszy w Polsce prezentuje nieznany i nieobecny dotąd temat hutnictwa szkła i szklanej twórczości. To obiekt turystyczno-kulturalny prezentujący przemysł szklany w zupełnie nowej formule - nowoczesnej, atrakcyjnej i przystępnej. W budynku głównym  odbywają się spektakularne prezentacje produkcji szkła. Zwiedzający mogą nie tylko podziwiać piękno i kunszt szklanej sztuki, ale przede wszystkim poznać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych biorąc w nich  czynny udział. Z kolei tzw. piwnice przedprożne mieszczą ekspozycję najcenniejszych dzieł szklanej sztuki artystów związanych z Krosnem. Tu także znajduje się tajemnicza sala „szkła w fizyce”.

Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” Kazimierz Dolny - Janowiec n/Wisłą - jedna z największych filmowych imprez prezentujących najcenniejsze polskie i zagraniczne produkcje (premiery, filmy roku minionego, obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii) oraz spektakle, wystawy i wydarzenia z innych dziedzin. Ideą, która przyświeca organizatorom jest łączenie miejscowości na obu brzegach Wisły, arcydzieł sztuki filmowej - z nowymi trendami, twórcy - z odbiorcą, różnych sposobów rozumienia funkcji kina, gatunków sztuki, odmiennych kultur poprzez zestawienie ze sobą projektów artystycznych z różnych stron świata. Ten obowiązkowy przystanek na wakacyjnej trasie kinomanów przyciąga coraz większe rzesze turystów.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit