„Miasto z piękną Myślą”

Motorowodne Mistrzostwa Świata…Więcej »

Elżbieta Wiśniewska, kierownik Punktu Informacji Kulturalno-Turystycznej Urzędu Miasta i Gminy w Myśliborzu – zaprasza do swojej placówki i pięknego miasta oraz regionu. Punkt dysponuje wprawdzie tylko obsadą jednoosobową, jest jednak wspierany w okresie natężenia ruchu turystycznego przez stażystów.

Placówka działa przy dużym poparciu ludzi oddanych sprawom turystyki: burmistrza miasta i gminy Myślibórz Leszka Wieruckiego oraz zajmującej się turystyką sekretarz gminy Alicji Prill.

- Trzeba do nas koniecznie przyjechać – przekonuje E. Wiśniewska. - Myślibórz to zabytkowe historyczne miasto w centrum Pojezierza Myśliborskiego. Jest tu ciekawe Muzeum Regionalne. Już w maju jest u nas sporo turystów, ale nigdy nie ma wielkich
tłumów.

Na jeziorze Myśliborskim odbywają się Motorowodne Mistrzostwa Świata Formuła 500 i Międzynarodowe Motorowodne Mistrzostwa Polski. W tym roku odbędą się w dniach 30-31 maja. Ich organizatorami są: przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Leszek Wierucki, wiceprzewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Alicja Grill i komandor zawodów Stanisław Kołpaczyński, prezes SKMWiNW „Ślizg”

Z ankiet Urzędu Miasta wynika, że turyści chwalą zwłaszcza atrakcyjność szlaków wodnych, rowerowych i pieszych, W punkcie przeważają pytania o szlaki oraz zakwaterowanie. W Myśliborzu co prawda nie ma LOT-u, ale są zalążki współpracy lokalnej. Urząd Miasta, Stowarzyszenie „Z biegiem Myśli” , ZROT – są partnerami programu rozwoju szlaków rowerowych finansowanego ze środków UE.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!