10 metrów od Rynku 3-5

„Cichy doradca” grudziądzkiej informacji turystycznej

Infokiosk usytuowany jest w centrum miasta,  na Rynku, w odległości dziesięciu metrów od lokalu Informacji Turystycznej/ fot.: E. Tomczyk-Miczka

Do niedawna Grudziądz nie był podróżniczym hitem, ale z roku na rok jego obecność na turystycznych szlakach zaznacza się coraz wyraźniej. Wiele nowych i modnych atrakcji turystycznych powstaje w samym mieście i wokół niego, a to wymusza na informacji turystycznej coraz większe starania. Dostrzega to pracujący w informacji turystycznej Michał Czepek, podkreślając jednocześnie, że w czasie, gdy informacja jest zamknięta, można liczyć na „cichego doradcę”, czyli infokiosk Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wśród informacji poszukiwanych przez klientów można wyliczyć niemal wszystkie aktywności pożądane przez turystów, które są obecnie „trendy” i przyciągają coraz więcej zainteresowanych. Są więc dostępne w zasięgu ręki wody geotermalne, Miasteczko Westernowe, parki linowe, bowling, nordic walking, paintball czy siatkówka plażowa. Co więcej, nawet podniebne atrakcje, takie jak loty widokowe samolotami nad Grudziądzem i loty motoparalotnią oferuje Aeroklub Grudziądzki w Lisich Kątach.

Infokiosk w centrum miasta

Usytuowany jest na Rynku, w odległości dziesięciu metrów od lokalu Informacji Turystycznej. Rynek w Grudziądzu jest miejscem szczególnie chętnie odwiedzanym przez turystów i mieszkańców, ze względu na utworzenie tu strefy bezpłatnego dostępu do Internetu Wi-Fi. Sieć o nazwie „Grudziądz” nie wymaga hasła - aby korzystać z Internetu należy posiadać bezprzewodową kartę sieciową i znaleźć się w obrębie grudziądzkiego Rynku. - Infokiosk ma same zalety, zwłaszcza jego dostępność przez 24 godziny i przez  7 dni w tygodniu  – mówi Michał Czepek. – Najczęściej otwieranym linkiem w infokiosku jest plan miasta. Zauważyliśmy, że oprócz turystów, z infokiosku bardzo chętnie korzystają mieszkańcy poszukujący informacji o imprezach odbywających się w mieście.

Jedyne, co można mu zarzucić, to niedoskonała łączności Wi-Fi, która sprawia, że infokiosk nie wyświetla żądanych treści tak szybko, jak życzyłby sobie użytkownik.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit