Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu

CIT w Białymstoku – nowa odsłona

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna wygrała konkurs na prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku, ogłoszony przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

21 stycznia 2014 r. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie wyboru podmiotu prowadzącego CIT w budynku OiFP – ECS w Białymstoku. W najbliższym czasie zostanie podpisana stosowna umowa pomiędzy Województwem Podlaskim a PROT regulująca zasady współpracy obu stron. Tym samym prowadzone w biurze PROT – od maja 2004 r. – Regionalne Centrum Informacji Turystycznej zostanie przeniesione z ul. Malmeda 6 do gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku, przy ulicy Odeskiej 1.
Utworzenie nowego CIT jest jednym z zadań realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego projektu finansowanego w ramach Osi priorytetowej III. Rozwój turystyki i kultury, Działania 3.1 Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu pn. „Podlaskie – odwieczna potrzeba natury".
W ramach tego działania planowane jest umeblowanie i wyposażenie CIT w nowoczesny sprzęt, tak by było miejscem z multimedialnymi możliwościami obsługi turystów. Mają temu posłużyć min. tablety i stół multimedialny umożliwiający obsługę aplikacji prezentujących ofertę turystyczną województwa podlaskiego. Dodatkowo ekran do prezentacji m.in. spotów promocyjnych, jak również telebim o wielkości 18m2, dzięki któremu będzie można przeprowadzać pokazy dla większych grup w amfiteatrze.
Planuje się, aby CIT pełnił będzie funkcję informacji miejskiej i regionalnej. Ma to być przedsięwzięcie bardzo nowoczesne, stawiające na interaktywne technologie, efektowne i mocno angażujące odbiorcę. Zlokalizowanie go w OiFP dodatkowo daje możliwość przekazywania informacji w bardzo atrakcyjnym punkcie Białegostoku i konsekwentne kreowanie pozytywnego wizerunku miasta i regionu.
w nowym punkcie CIT będą niezmiennie prowadzone wszystkie dotychczasowe działania: statystyki odwiedzin przez turystów krajowych i zagranicznych, analizy ruchu turystycznego w regionie. Prowadzony jest także sklepik z pamiątkami z miasta i województwa oraz szczegółowymi przewodnikami i albumami. Od 2010 roku PROT w konsultacji z Polską Organizacją Turystyczną realizuje proces certyfikacji punktów informacji turystycznej w województwie podlaskim, który ma za zadanie włączenie, poprzez określone minimalne standardy, aktywnych podmiotów do współpracy w zakresie informacji turystycznej. Dojdą również nowe zadania, wynikające ze współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego oraz OiFP.
------------------------------
Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku jest największą instytucją artystyczną na terenie północno-wschodniej Polski i najnowocześniejszym centrum kulturalnym w tej części Europy. Na jej bogaty repertuar składają się opery, musicale, koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej oraz festiwale muzyczne i filmowe. Na turystów czeka szereg doznań artystycznych oraz atrakcji turystycznych: zwiedzanie OiFP, podziwianie panoramy miasta z dachu gmachu, wystawy, warsztaty, kino letnie pod gwiazdami, wakacyjna akcja wypożyczania leżaków i wiele innych!

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit