„It” w powiecie konińskim

Czas na przyspieszenie decyzji

Na Szlaku Zamków w powiecie konińskim…Więcej »

- Informacją turystyczną w Koninie zajmuje się oddział PTTK. To działania na miarę możliwości tej zasłużonej organizacji społecznej. W Koninie powinno jednak jak najszybciej powstać profesjonalne centrum „it” – mówią pracownicy Starostwa Powiatowego.

Z rozmowy wynika, że konińskie (wraz z sąsiednimi powiatami) bardzo dobrze współpracuje z Wielkopolską Organizacją Turystyczną w Poznaniu. Powstają tutaj również zalążki lokalnej organizacji turystycznej. To inicjatywa godna szczególnego poparcia, z uwagi na charakter regionu, który mylnie kojarzony bywa jedynie z energetyką i górnictwem węgla brunatnego.

Powiat koniński ma liczne atrakcje w postaci: jezior połączonych systemem kanałów, lasów, centrum pielgrzymkowego w Licheniu, zabytkowych kościołów – m.in. w Bieniszewie i Kazimierzu Biskupim. Na turystów czekają: szlak Braci Męczenników, Szlak Szkocki. Powiat uczestniczy też w promocji Festiwalu Cysterskiego w Lądzie (powiat słupecki).

W opinii przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Koninie potrzeba dalszego dialogu z branżą i samorządami lokalnymi. Już teraz dynamiką działań wyróżnia się miasto i gmina Ślesin. Są i inne dobre przykłady. Czas więc na przyspieszenie decyzji w sprawie LOT i informacji turystycznej.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit