Informacja turystyczna po… kazimiersku

Czy rzeczywiście znikła „biała plama” w Kazimierzy Wielkiej

Powiat kazimierski z siedzibą władz w Kazimierzy Wielkiej, na samym południu województwa świętokrzyskiego  nie cierpiał dotąd na nadmiar promocji. A szkoda, bo sama Kazimierza Wielka znana jest z obiektów sportowych, a ciekawe tereny miasta i gminy Skalbmierz, gmin Bejsce, Czarnocin i Opatowiec są godne uwagi, choćby ze względu na zabytki.

Toteż z optymizmem można przeczytać informacje w Internecie o otwarciu nowej placówki. Wymieniani są tam uczestnicy oficjalnego otwarcia tej placówki, m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa, Sekretarz Województwa, Starosta, Przewodniczący Rady Powiatu i kierownik CIT. Dowiadujemy się, że podczas otwarcia udostępniono do zwiedzania wystawę prac lokalnych artystów, Warsztatów Terapii Zajęciowej, pamiątki Odonowskiego Towarzystwa Kulturalnego - Dwór w Odonowie itd. Centrum Informacji Turystycznej zlokalizowano w nowoczesnym budynku krytej pływalni przy Kazimierskim Ośrodku Sportowym. Do dyspozycji turystów są materiały o najbliższej okolicy, ponadlokalne, regionalne, również w językach obcych. Centrum mieści się na parterze i jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Tyle informacji w Internecie. Rzeczywistość jest inna. W lipcu telefon placówki milczał. Pracownicy Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Kościuszki 13, którym kieruje Robert Pleszyński są teraz na… urlopie. To przecież sezon, wyjaśnia miła pani z pływalni. Miejmy nadzieję, że inne placówki „it” nie pójdą tą samą drogą.

Jan Paweł Piotrowski

Centrum Informacji Turystycznej

ul. Kościuszki 13

28-500 Kazimierza Wielka

tel.:   +48 41/  350 10 08

e-mail: kos.kw@neostrada.pl

www.kazimierzakos.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit