CIT w Sandomierzu

Dzięki turystyce miasto przeżywa drugą młodość

CIT w Sandomierzu funkcjonuje w strukturach Sandomierskiego Centrum Kultury.  Elementem uzupełniającym pracę informatorów jest infokiosk znajdujący się na zewnątrz budynku, a także mapa/praktyczne informacje na witrynie wewnątrz obiektu. Wnętrze Centrum urządzone jest starannie i przy znacznym uwzględnieniu strony estetycznej oraz wizerunkowej

O Sandomierzu – królewskim, zabytkowym mieście położonym  na wielu wzgórzach, pośród lessowych wąwozów i ogrodów; kolebce polskiego regionalizmu i krajoznawstwa nie da się napisać wszystkiego. Ostatnio czcigodny gród promuje zacny Ojciec Mateusz. Na targach turystycznych TT Warsaw ambasadorami swojego ukochanego Sandomierza byli: Dariusz Socha z Urzędu Miasta i Beata Pytelewicz z Centrum Informacji Turystycznej usytuowanego w najlepszym miejscu, przy Rynku 22.

- Sezon turystyczny u nas właściwie nie kończy się, a więc i nie zaczyna – stwierdzają rozmówczynie. I trudno nie przyznać im racji. Trzyosobowa załoga centrum „it” w okresie letnim (ale nie tylko) ma zawsze pełne ręce roboty.  Pojawiają się zarówno typowe pytania „gdzie zanocować”, „gdzie zjeść”, jak też  pytania bardziej szczegółowe, wskazujące, że wiedza o pięknym grodzie jest dość często imponująca.

Miasto promuje się na różne sposoby, współpracując m.in. z miastami partnerskimi, m.in. we Włoszech i w Niemczech. W Centrum Informacji Turystycznej jest specjalna Sala Miast Partnerskich, w której można zdobyć informacje (a także materiały promocyjne) o partnerach. Rewanżują się oni Sandomierzowi kolportując u siebie publikacje sandomierskie.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit