CIT w Barlinku

Fachowi, kreatywni, nagradzani

Nagrodzoną ekipę barlineckiej placówki tworzą Katarzyna Mielcarek, pełnomocnik burmistrza Barlinka  ds. Nordic Walking  oraz  Krzysztof Kłosowicz

Zespół Centrum Informacji Turystycznej w słynnym Barlinku, europejskiej stolicy Nordic Walking, zwyciężył w konkursie fotograficznym zorganizowanym w grudniu, tuż przed świętami przez POT i PART S.A. Głosowali internauci, którzy wybierali najbardziej świąteczną, ich zdaniem, aranżację wnętrz „it”, pomysłowość i fantazję przy obsłudze klientów w tym szczególnie działającym na wyobraźnię okresie w roku.

Nagrodzoną ekipę barlineckiej placówki tworzą Katarzyna Mielcarek, pełnomocnik burmistrza Barlinka  ds. Nordic Walking  oraz  Krzysztof Kłosowicz. Zwycięstwo w konkursie nie jest przypadkiem. Od momentu rozpoczęcia głosowania należeli do pewnych faworytów. Wygrali zdecydowaną większością głosów. Zresztą, odnoszą godne uznania sukcesy w wielu dziedzinach. Katarzyna Mielcarek oprócz wykształcenia kierunkowego jest pasjonatem turystyki i fotografii krajobrazu. Prowadzi Barlinecki Klub PTTK „Bobrusie” oraz zajmuje się promocją Europejskiej Stolicy Nordic Walking. Jest reżyserem widowiska „Koronacja Królowej Puszczy Barlineckiej” i konferansjerem na wielu imprezach. Krzysztof Kłosowicz jest grafikiem, maluje obrazy o regionie, fascynuje się historią Barlinka i okolic. Te pasje i umiejętności powodują, że obsługa turystów w tej placówce jest wszechstronna i niekonwencjonalna.

PTTK Barlineckie „Bobrusie” wraz z Centrum Informacji Turystycznej organizuje wiele rajdów, spacerów i wycieczek pokazujących uroki przyrodnicze i krajobrazowe Barlinka i okolic. Jednostka realizuje również aktywną ofertę Nordic Walking (pięć rajdów tematycznych: karnawałowy, mikołajowy, wiosenny, letni i jesienny) oraz jest organizatorem wielu zawodów sportowych, m.in. „Orientuj się z Nordic Walking”, „Wielka Siódemka Barlinecka’, Mistrzostwa Pomeranii oraz Puchar Polski Polskiej Federacji Nordic Walking.

Ponadto CIT  prowadzi liczne szkolenia i pokazy w zakresie Nordic Walking. W roku 2012 zrealizowano otwarcie nowej trasy rowerowej i parku linowego w Barlinku. Od 2007 roku -  razem z burmistrzem Barlinka - CIT organizuje imprezę „Podsumowanie Sezonu Turystycznego”, na której wręczane są  Turystyczne Perły i Perełki Barlinka  -  wyróżnienie dla najciekawszych produktów turystycznych w Gminie Barlinek. CIT działa w strukturach Barlineckiego Ośrodka Kultury, co bardzo ułatwia realizację wielu promocyjnych działań.

 

Barlinek zdobył wiele nagród i wyróżnień, między innymi Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny, nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za Najlepsze wydarzenie turystyczne promujące region w 2008, tytuł Mistrza Turystyki, gastronomii i rozrywki 2009, Medal Ministra za zasługi dla Turystyki – 2010, nagrodę główną w kategorii Turystyka „Polska pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” w kategorii Turystyka aktywna 2010.

Obecnie CIT przygotowuje się do wielkiego otwarcia konstrukcji „Największych kijków Nordic Walking na świecie”,  co ma nastąpić 7  września 2013.

Od lipca 2004 Centrum Informacji Turystycznej mieści się pod numerem 7 przy ulicy Paderewskiego. Obok Muzeum Regionalnego. Działa 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godz.: 9.00 do 17.00 i  w soboty, w godz.: 11.00 do 18.00. Poza sezonem (październik - kwiecień) biuro czynne jest w godz. od 8.00 do 16.00 - od poniedziałku do piątku włącznie.

Centrum Informacji Turystycznej

ul. Paderewskiego 7, 74-320 Barlinek

tel./fax. +48 95/ 746 28 74

e-mail: it.barlinek@wp.pl

www.it.barlinek.pl

wwwstolicanordicwalking.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit