Internetowy Konkurs POT

Gościnny Sławków

Wakacyjny internetowy konkurs organizowany przez Polską Organizację Turystyczną na Najbardziej Gościnne Centrum Informacji Turystycznej 2013 roku cieszył się sporym zainteresowaniem wśród internautów i stających w szranki placówek „it”. Nadesłano wiele prac, wśród których nie zabrakło memów, grafik, filmików oraz wierszyków promujących miasta i miejscowości. Walka o tytuł najbardziej gościnnego punktu informacji turystycznej  w Polsce była bardzo zażarta.

Ostatecznie zwycięzcą wakacyjnego konkursu został Punkt Informacji Turystycznej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie. Niewielki Sławków zdeklasował rywali wynikiem 456 głosów i wyprzedził Łódź (284 głosy) oraz Przemyśl (200 głosów) - miasta o wielokrotnie większej liczbie mieszkańców i znacznie bardziej rozpoznawalne. Sławków jednak ma się czym pochwalić, oprócz oczywiście punktu informacji turystycznej. Małe historyczne miasteczko znane z XVIII-wiecznej regionalnej karczmy oraz ruin zamku, to jedna z najstarszych miejscowości położonych na pograniczu Śląska i Małopolski, leżąca na szlaku Via Regia wiodącym z Krakowa do Wrocławia, której historia sięga czasów wcześniejszych niż historia Krakowa!

Dom Kuca, w którym mieści się punkt „it” jest miejscem niezwykłym –  pod XVIII-wiecznym dachem spotykają się przedstawiciele różnych dziedzin: turystyki, historii, kultury i sztuki. Zgrany zespół „it” tworzą cztery panie, które niczym żywioły uzupełniają się nawzajem tworząc kolektyw oferujący turystom rzetelną wiedzę popartą profesjonalizmem.

Bożena Hauzer, do jej zainteresowań należą etnografia, historia, a także kulinaria. Autorka serii artykułów o ginących rzemiosłach Sławkowa, opiekunka Koła Gospodyń. Od 1991 roku niezastąpiona w przykuwaniu uwagi najmłodszych zwiedzających.

Barbara Noryńska oprowadza i zapoznaje turystów z historią miasta od 1987 roku. Pasjonatka dziejów regionu, urodzony badacz, prowadzi spotkania Koła Historycznego.

Magdalena Nowacka-Kolano, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W Miejskim Ośrodku Kultury pracuje od 2005 roku jako instruktor zajęć artystycznych oraz scenograf. Obecnie kierownik Działu Kultury Dawnej, gdzie ma pod opieką galerię.

Kinga Cenkar ukończyła geografię na Uniwersytecie Śląskim. W 2012 roku  rozpoczęła staż w Dziale Kultury Dawnej jako przewodnik turystyczny. Jak na geografa przystało, opisuje zdarzenia zachodzące na Ziemi (aktualnie na niwie sławkowskiej kultury).

Miejski Ośrodek Kultury

Dział Kultury Dawnej

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Rynek 9, 41-260 Sławków

tel.: 32/ 293 13 96

fax: 32/ 260 00 36

www.mok.slawkow.pl

slawkow1@silesia.travel

informacjaturystyczna@slawkow.pl

sekretariatmok@mok.slawkow.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, czwartek (7.00-15.00); środa, piątek (10.00-18.00); ostatnia sobota i niedziela każdego miesiąca (11.00-16.00).

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit