„It” w Opolu

Informacji nigdy nie za wiele

Tak będzie wyglądać Opolskie Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Żeromskiego … Więcej »

Do tej pory Opole nie rozpieszczało turystów. Zainteresowani mogli szukać informacji w mikroskopijnym pomieszczeniu przy ulicy Krakowskiej. I choć od kilku lat urząd miasta planuje stworzyć informację z prawdziwego zdarzenia, to wcześniej otworzy ją Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Trwa remont pomieszczeń dawnego baru BiS przy ulicy Żeromskiego. Na elewacji umieszczone zostaną ruchomych plansze pokazujące największe atrakcje regionu. Opolskie Centrum Informacji Turystycznej ma kosztować prawie 500 tys. zł. OROT otrzymał na ten cel unijną dotację. Placówka otwarta zostanie wiosną przyszłego roku, promowała będzie Opole i cały region.

Być może także w przyszłym roku nową lokalizację otrzyma Miejska Informacja Turystyczna. Urząd miasta planuje zlokalizować ją w kamienicy obok ratusza w lokalu dawnej Czerwonej Oberży. Remont lokalu ruszy w 2010 roku. Punkt pomieści nie tylko informację, ale także stoisko z pamiątkami i miejsce, gdzie będzie można skorzystać z Internetu.

Urząd Miasta zamierza od przyszłego roku prowadzić „it” wspólnie z urzędem marszałkowskim, tak aby promować zalety całego województwa.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit