„IT” w gminie Choczewo

Integracja jest siłą turystyki, a zgodna współpraca warunkuje jej rozwój

Integracja

Plaża, dzika plaża, morze dookoła… a jeszcze jeziora i lasy – charakteryzuje potencjał regionu  Katarzyna Zacharewicz  z Choczewskiego Stowarzyszenia Turystycznego  w Choczewie (powiat wejherowski), właścicielka gospodarstwa agroturystycznego w Słajszewie, a jednocześnie członkini Lokalnej Organizacji Turystycznej w Wejherowie.


Integracja jest siłą turystyki, a zgodna współpraca warunkuje jej rozwój – podkreśla rozmówczyni.  W trakcie wielu targów turystycznych obie organizacje, do których należy też gmina Choczewo,  dysponują wspólnymi stoiskami. Dużej pomocy, a także moralnego wsparcia  udziela zawsze wójt gminy Choczewo - Jacek Michałowski.

- Nasza gmina ma naprawdę duży potencjał: nadmorskie plaże, jeziora, lasy, choć w dziedzinie turystyki powstają zawsze nowe zadania. Ciekawe jest też samo Choczewo, duża miejscowość wypoczynkowa o rozwiniętych funkcjach usługowych – mówi Katarzyna Zacharewicz. - Dbamy o informację turystyczną w Choczewie. Są tu aż dwa punkty „i”– w Urzędzie Gminy i na stacji benzynowej. Ponadto materiały informacyjne i informacje przekazujemy m.in. do PTTK w Gdańsku, PTTK w Wejherowie i, oczywiście, do Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, z którą jesteśmy w stałym kontakcie. Aktywna gmina należy też do Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, wszak baza agroturystyczna stale się tutaj rozwija.

Atrakcją są produkty lokalne: kaczka, śledzie po choczewsku i ciasteczka „amoniaczki”.  W sezonie letnim w gminie Choczewo funkcjonowała moneta z wizerunkiem latarni morskiej Stilo.

To nie koniec inicjatyw. Gmina i jej organizacje pozarządowe współpracują z partnerskim miastem Somma w Norwegii, wymieniając grupy młodzieży i zespoły folklorystyczne.

Jan Paweł Piotrowski

 

 

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit