Wysoko na wieży

"it" w Elblągu - w sezonie i po

Marzena Maj – specjalista ds. promocji i informacji turystycznej miasta Elbląga na swoim stanowisku

Trzeba wspiąć się po drewnianych schodach na drugie piętro. Ale nie byle jakie piętro. Jesteśmy w wieży Bramy Targowej, centralnym zabytku Elbląga. Trudy wspinaczki do Centrum Informacji Turystycznej wynagradza kompetentna obsługa. Informacji udziela nam stażysta.

Jest to jeden z dwóch punktów informacji turystycznej w Elblągu, drugi znajduje się na ul. Czerwonego Krzyża, w centrum miasta. Punkt na wieży, z racji położenia na Starówce, w pobliżu portu rzecznego, często odwiedzany jako punkt „pierwszego kontaktu” z miastem. Materiały informacyjne wyłożone w lokalu dotyczą nie tylko miasta, ale całego regionu: są nawet foldery z Krynicy Morskiej. To miasto skomunikowane jest z Elblągiem poprzez Zalew Wiślany, podobnie jak Frombork i Kaliningrad. Poza tym jedną z głównych atrakcji jest Kanał Elbląski, wiodący z Elbląga przez Jezioro Drużno do Ostródy. Ten unikatowy cud XIX w techniki cieszy się wielką popularnością, bilety na statki wiozące turystów szlakiem wodnym przez system pochylni i śluz w sezonie rezerwuje się z 3-tygodniowym wyprzedzeniem.

Coraz więcej turystów krajowych

W sezonie letnim Bramę Targową odwiedza miesięcznie ok. 4-5 tys. zwiedzających. Poza sezonem liczba dochodziła do 800 zwiedzających miesięcznie – wyjaśnia pracująca w centrum Marzena Maj, specjalista ds. promocji i informacji turystycznej - w sezonie letnim Elbląg odwiedzany jest w szczególności przez turystów z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, krajów skandynawskich. Cieszy coraz większe zainteresowanie turystów krajowych naszym miastem. Zainteresowanie punktem poza sezonem utrzymuje się na wysokim poziomie, co świadczy o potrzebie istnienie informacji turystycznej w Elblągu w ciągu całego roku.

Dzięki odbudowie Starówki wielu turystów zatrzymuje się w mieście, które wzbogaca wciąż ofertę turystyczną. Elbląg ze swoimi zabytkami jest również atrakcyjnym miejscem. Warto pospacerować po Starym Mieście, podziwiając średniowieczne, gotyckie budowle i rekonstruowane stylowe kamieniczki. Chętnie odwiedzanym przez spacerowiczów i cyklistów miejscem jest kompleks leśny zwany Bażantarnią. Na turystów czekają tu ciekawe trasy spacerowe, muszla koncertowa i amfiteatr. Na Starym Mieście cieszą oczy budowle gotyckie, m.in. Katedra pw. Św. Mikołaja, główne atrakcje to Centrum Sztuki - Galeria El, Muzeum Archeologiczno-Historyczne i Biblioteka Elbląska.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!