Warszawska Informacja Turystyczna

„it” w najbardziej rozpoznawalnym obiekcie w Polsce

Na pierwszym planie od lewej: Barbara Tekieli, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki, Anna Witkowska, – z-ca dyrektora SBT i Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta

12 tysięcy turystów, w tym ponad  połowa z zagranicy, odwiedziło od momentu otwarcia w ostatnich dniach lipca, nowy punkt informacji turystycznej usytuowany we wnętrzach  Pałacu Kultury i Nauki.

Aktualności Turystyczne znalazły się wśród przedstawicieli mediów zaproszonych na oficjalne otwarcie placówki. Nastąpiło ono w południe 8 września. Znakomita lokalizacja informacji turystycznej w PKiN, ma związek z remontem Dworca PKP Warszawa Centralna, w którym dotychczas przyjezdni z kraju i zagranicy znajdowali pierwszą informacje o stolicy. Teraz widoczne oznakowanie na dworcowej „it” kieruje ich pod nowy adres, który od razu się sprawdził.

- Większość z turystów, którzy kierują się do nowego punktu po raz pierwszy przyjechała do Warszawy. To znaczy, że Pałac Kultury jest jednym z tych obiektów, które niezmiennie przyciągają turystów, a jego wybór na miejsce kolejnej Warszawskiej Informacji Turystycznej jest trafiony – powiedziała witając przybyłych na otwarcie gości Barbara Tekieli, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli

Do nowej „it” trafiamy bez trudu. Stąpamy po charakterystycznej  „zebrze” w kształcie fortepianowej klawiatury, która prowadzi nas w kierunku największego obiektu koncertowego stolicy – Sali Kongresowej. Obok witają nas gościnne podwoje do (mamy nadzieję, że wkrótce nie mniej znanej niż Sala Kongresowa) Warszawskiej Informacji Turystycznej.

Na otwarcie placówki w Pałacu Kultury i Nauki złożyła się życzliwa pomoc wielu ludzi z wielu instytucji - Zarządu PKiN oraz Biura Administracyjno-Gospodarczego, które dokonało adaptacji wnętrz, Ministerstwa Infrastruktury, Stołecznego Konserwatora Zabytków, Zarządu Dróg Miejskich Warszawa, Muzeum Techniki. Wśród przybyłych na oficjalne otwarcie znaleźli się przedstawiciele większości tych instytucji. Między innymi dyrektor Andrzej Kicman, dyrektor Biura Administracyjno-Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy, Krzysztof Markowski, wiceprezes Zarządu i dyrektor techniczny PKiN, Jolanta Motylewska, zastępca dyrektora Pionu Sprzedaży i Marketingu PKiN, Jerzy Jasiuk, dyrektora Muzeum Techniki. Wszystkim im dziękowały za pomoc dyrektor Tekieli i Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta, która żartobliwie dodała - Podziękowania należą się również Chopinowi, bo obchody Roku Chopinowskiego stały się na pewno specjalnym motorem, szczególnym bodźcem do otwarcia placówki.

Wśród obecnych nie zabrakło przedstawicieli branży turystycznej, biur podróży, wszystkich najważniejszych stowarzyszeń przewodników warszawskich.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit