W Ziemi Limanowskiej

Jacenty Musiał i Kazimierz Sowa oceniają

Jacenty Musiał (z lewej) z mistrzem kucharskim Herbertem Errasem…Więcej »

Moim rozmówcą jest Jacenty Musiał, przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, działacz turystyczny, wykładowca i autorem wielu publikacji, słowem - rzecznik rozwoju turystyki w powiecie limanowskim.

Nie mógłbym znaleźć lepszego ambasadora Ziemi Limanowskiej. To on właśnie jako redaktor naczelny „Wiadomości Gminnych” został w 2008 roku uznany w kategorii dziennikarskiej za Osobowość Ziem Górskich w plebiscycie na Osobowość Ziem Górskich zorganizowanym przez Koalicję Marek Ziem Górskich.

Ziemia Limanowska to region o dużej tradycji turystycznej sięgającej ubiegłego stulecia. Współcześnie to jeden z najczęściej i najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów południowej części województwa małopolskiego.

W latach 60. XX w. funkcjonowało tutaj bardzo dobre centrum „it”. Dużą rolę odgrywa utworzony niedawno Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym, który wykreował m.in. Powiatowy Ośrodek Informacji Turystycznej.
W powiecie nie ma jeszcze lokalnej organizacji turystycznej. Sprawnie natomiast funkcjonuje Stowarzyszenie Agroturystyczne Ziemi Limanowskiej.

Do rozmowy włącza się Kazimierz Sowa, prezes limanowskiego Oddziału PTTK i kierownik Powiatowego Ośrodka Informacji Turystycznej. - Wspólnym celem Starostwa i POIT w Limanowej jest udział w budowie zintegrowanego systemu informuj turystycznej w województwie małopolskim. Dlatego też tak bardzo ważne jest członkostwo samorządu powiatu w Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit