Placówka, nad którą zawisło fatum likwidacji

Jelenia Góra – miasto dobrze poinformowanych turystów

Barbara Różycka-Jaskólska, kierownik Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy Książnicy Karkonoskiej dobrze ocenia przebieg sezonu turystycznego.

W ostatnich latach zmieniła się struktura odwiedzających te placówkę. Poza turystami polskimi i niemieckimi, pojawiają się liczniej goście nie tylko z Europy, ale także i innych kontynentów. Mniej jest przyjeżdżających do tego miasta z powodów nostalgicznych. Odwiedzający rzadziej stawiają typowe niegdyś pytania o miejsce noclegu, ale szukają dobrych doradców, którzy pomogliby dokonać wyboru atrakcji i skonstruować programy pobytu. Niemałą grupę turystów stanowią Rosjanie i Ukraińcy, zainteresowani przede wszystkim zwiedzaniem, rekreacją i uczestnictwem w imprezach kulturalnych.

Sprawdza się organizacyjne i lokalowe powiązanie z największą biblioteką w regionie, którą jest niewątpliwie wspomniana Książnica Karkonoska. Odwiedzający Centrum „it” niejednokrotnie sięgają do zbiorów bibliotecznych wzbogacających wiedzę o tych malowniczych okolicach. Z kolei wdzięczni czytelnicy i bibliofile, kierują się do CIT po informację turystyczną.

Dzięki Urzędowi Miasta Jelenia Góra placówka została przed sezonem wyposażona w wysokonakładową gazetę „Lato w mieście”. - Dysponujemy „Niezbędnikiem turysty”, licznym folderami, ale mamy też bogaty zestaw przewodników i map przeznaczonych do sprzedaży - mówi B. Różycka-Jaskólska. Dobra współpraca z partnerami z Republiki Czeskiej owocuje informacjami o polskiej części Karkonoszy w publikacjach promocyjnych tego kraju. Rozmówczyni jest jak zawsze pełna nowych pomysłów. Rodzi się inicjatywa wykreowania Jeleniogórskiego Szlaku Sztuki, ale bliższe szczegóły projektu należy jeszcze otoczyć tajemnicą.

Jan Paweł Piotrowski

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit