BIT w Świnoujściu

Jest drugi komputer, będzie czwarta gwiazdka

BIT przy ul. Plac Słowiański 6/1

W tym roku Biuro Informacji Turystycznej w Świnoujściu jako jedno z trzech placówek „i” w województwie zachodniopomorskich otrzymało 3 gwiazdki kategoryzacyjne. Nic już nie stoi na przeszkodzie, aby pod ocenę komisji Polskiej Organizacji Turystycznej trafił wniosek o przyznanie czwartej.

Wyposażenie placówki poszerzyło się o stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu, z którego bezpłatnie mogą korzystać klienci. Jednym z warunków wymienionych w regulaminie certyfikacyjnym jest posiadanie dwóch stanowisk komputerowych przez ubiegający się o najwyższą kategorię 4 gwiazdek punkt informacji turystycznej. Do tej pory osoby odwiedzające świnoujski BIT miały do dyspozycji tylko jeden komputer. Drugi zestaw przekazany został przez Polską Organizację Turystyczną, a jego zakup został współfinansowany przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

- Już na etapie projektowania nowej Informacji Turystycznej wiedzieliśmy, że będziemy ubiegać się o certyfikację - mówi Katarzyna Rówińska, naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu. - Stąd też układ  funkcjonalny biura i jego wyposażenie zostało zaprojektowane zgodnie z wymogami Polskiej Organizacji Turystycznej. W czasie weryfikacji, najpierw przez Regionalną, a później przez Krajową Komisję Certyfikacyjną, pod uwagę brane  były również doświadczenie informatorów turystycznych, znajomość języków.

Certyfikat przyznawany jest na rok, a w ciągu roku informacja turystyczna nadal podlega weryfikacji przez Regionalną Komisję Certyfikacyjną.

W województwie zachodniopomorskim oprócz Świnoujścia najwyższą notę za jakość świadczonych usług mają także placówki Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz w Stargardzie.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!