12 punktów „it”

Kaszubski pierścień profesjonalnej informacji

Kwiecień 2011. Otwarcie nowoczesnego Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach, przy ul. Klasztornej 1

Piękna ziemia kaszubska, słynna z lasów, jezior, szlaków kajakowych, wzgórz, a może nade wszystko z fascynującej kultury została ostatnio otoczona bramami. Te bramy w żadnym przypadku nie bronią dostępu do uroczej krainy. Są szeroko otwarte i stanowią do niej wspaniałe wprowadzenie.

- Administratorem projektu unijnego „Kaszubski pierścień turystyczny” jest Starostwo Powiatowe w Kartuzach – powiedzieli w trakcie targów turystycznych Tour Salon w Poznaniu przedstawiciele Wydziału Kultury i Promocji tegoż Starostwa – Martyna Łukaszewska i Marcin Zieliński. W atrakcyjnych miejscowościach regionu w krótkim czasie powstało 12 punktów informacji turystycznej, według indywidualnych projektów architektonicznych, nawiązujących do tradycyjnego budownictwa kaszubskiego. Administratorami poszczególnych punktów są samorządy: gminy Chmielno, miasta Chojnice, gminy Czarna Dąbrówka, miasta i gminy Czersk, gminy Karsin, gminy Kartuzy, gminy Kołczygłowy, miasta Lęborka, gminy Miastko, gminy Stara Kiszewa i Starostwa Powiatowego w Kościerzynie.

Placówki te współpracują z licznymi organizacjami pozarządowymi na tym terenie, m.in. ze Stowarzyszeniem „Turystyczne Kaszuby” (prezes Wojciech Okrój) i Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim.

Gościnni gospodarze Ziemi Kaszubskiej przywiązują dużą wagę do pielęgnowania i promowania tradycyjnej kultury. Obok imprez folklorystycznych i publikacji proponują wszystkim zainteresowanym warsztaty umożliwiające poznanie pięknego języka kaszubskiego.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit