MSIT

Klucz do odkrywania Małopolski w rękach MOT

Mirosław Bartyzel kieruje w MOT zespołem do spraw MSIT/ fot. E. Tomczyk-Miczka

W  funkcjonowaniu systemu informacji turystycznej w Województwie Małopolskim zaszła od stycznia 2013 wielka zmiana. Może nie rewolucyjna dla działania Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, ale na pewno dla  pracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Na mocy umowy z województwem prace związane z funkcjonowaniem systemu, dotychczas leżące w gestii Urzędu Marszałkowskiego,  wykonują obecnie pracownicy MOT.

Leszek Zegzda, prezes MOT widzi i dobre, i te trudniejsze strony takiego rozwiązania. - Małopolska Organizacja Turystyczna przystąpiła do realizacji zadania publicznego powierzonego na rok 2013 przez Województwo Małopolskie pod nazwą „Utrzymanie trwałości i rozwój Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej MSIT”.To dla nas wielkie wyzwanie i chętnie je podejmujemy mając na uwadze rolę informacji turystycznej w dobrym funkcjonowaniu usług turystycznych w regionie. Z drugiej strony  świadomi jesteśmy ogromnej odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, zwłaszcza że musimy odpowiadać za prace jednostek, które dotychczas nam nie podlegały. Na początek informujemy o naszej nowej roli punkty w terenie i dążymy do stworzenia dobrej platformy współpracy. To zrozumienie i współdziałanie będzie stanowić najważniejsze ogniwo Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej - wyjaśnia.

- W najbliższym czasie organizujemy spotkanie pracowników centrów i punktów informacji turystycznej z całego województwa, a jest ich w sumie trzydzieści cztery. Jesteśmy głęboko przekonani, że fundamentem skutecznego funkcjonowania Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej jest rzetelna i aktualna informacja dotyczących bieżących wydarzeń oraz atrakcji turystycznych w regionie - mówi kierujący zespołem MOT oddelegowanym do zadań MSIT Mirosław Bartyzel. W skład tego  zespołu weszli również Anna Fijałkowska, Adelina Grzyb i Szymon Bartosik. W ramach zadania Małopolska Organizacja Turystyczna odpowiedzialna będzie między innymi za bieżącą aktualizację i uzupełnianie portalu turystycznego województwa małopolskiego www.visitmalopolska.pl oraz baz danych MSIT, utrzymanie oznakowania turystycznego w regionie, wykonanie materiałów i wyposażenia promocyjnego, organizację szkoleń dla informatorów, certyfikację jednostek informacji turystycznej oraz realizację działań promocyjnych.

Celem planowego spotkania jest prezentacja partnerom z terenu zespołu ds. MSIT z ramienia Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz ustalenie zasad i potencjalnych płaszczyzn współpracy z centrami i punktami IT w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Po spotkaniu goście zostaną zaproszeni na bezpłatne zwiedzanie najmodniejszej atrakcji Krakowa, czyli szlaku turystycznego po podziemiach Rynku Głównego.

Elżbieta Tomczyk-Miczka

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit