Punkt „it” w Wieży Widokowej

Kompleks „Kaszubskie Oko” w Gniewinie

Wieża Widokowa „Kaszubskie Oko” … Więcej »

Gmina Gniewino położona jest w północnej części Powiatu Wejherowskiego w Województwie Pomorskim. Jeszcze do niedawna na arenie turystycznej kraju była rozpoznawana jedynie dzięki takim obiektom jak Elektrownia Wodna Żarnowiec czy Jezioro Żarnowieckie.

Dzisiaj ma do zaoferowania o wiele więcej. Zaprasza do nowopowstałych obiektów: Kompleksu „Kaszubskie Oko” z Wieżą Widokową, na pole do mini-golfa, do ogrodu botanicznego oraz Gminnego Ośrodka Turystyki i Sportu z salą widowiskowo-kinową i bowlingiem. Uwagę przyciąga również Pływalnia Kryta, Statek Wycieczkowy „Nadolanin”, dwie szybkie łodzie motorowe, Skansen „Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu” – Oddział Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, liczne stadniny koni, mini-zoo oraz szybko rozwijające się obiekty noclegowe i gastronomiczne.

Jak to z „Kaszubskim Okiem” było

Jeśli w swych wędrówkach po Pomorzu nie uwzględnili Państwo Gniewina, to czym prędzej należy ten błąd naprawić, bo jest to pozycja obowiązkowa. W latach 2005-2007 powstał tu obiekt całkowicie unikalny na Pomorzu. W ramach projektu finansowanego z budżetu Gminy oraz funduszy strukturalnych Unii Europejskiej wybudowano niezwykłą wieżę widokową. W czerwcu 2007 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Kompleksu Rekreacyjno-Turystycznego „Kaszubskie Oko”. Centralnym punktem – „źrenicą” Oka jest 44-metrowa wieża im. Jana Pawła II, której platforma widokowa znajduje się na wysokości 150 m n.p.m. Zachwycająca jest sama konstrukcja wieży - na trzonie o średnicy 2,4 m umieszczone są wachlarzowe schody wznoszące się spiralnie ku górze. Aby dotrzeć na platformę widokową na szczycie wieży, trzeba pokonać 212 schodków, ale dla osób nade wszystko ceniących sobie luksus zainstalowano windę. Ze szczytu roztacza się widok jak marzenie - to naprawdę wspaniałe miejsce dla miłośników malowniczych zachodów słońca oraz amatorów fotografii.

W sali wystawowej mieszczącej się u podstawy wieży („tęczówka” Oka) znajduje się Punkt Informacji Turystycznej oraz sklepik z regionalnymi pamiątkami. Punkt „it” udziela informacji o Gminie Gniewino i regionie wejherowskim, sprzedaje pamiątki oraz wydawnictwa turystyczne. Pracuje przez cały rok, siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia Wieży Widokowej (w sezonie – czerwiec, lipiec, sierpień czynny jest w godz. 8.00-22.00, poza sezonem od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, a w soboty i w niedziele w godz. 12.00-20.00).

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit