Konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej na najbardziej gościnne Centrum Informacji Turystycznej 2015

48-lowicz-noclegi-dom-wycieczkowy-w150

Tytuł w tegorocznej edycji konkursu zdobył Punkt Informacji Turystycznej przy Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej filmem; https://www.facebook.com

Ideą wakacyjnego konkursu jest przekonanie turystów do odwiedzenia wyjątkowego miejsca. Zadaniem było stworzenie mema, grafiki, piosenki, filmiku, zapraszającego turystów do miasta/miejscowości, pamiętając, o wypromowaniu punktu informacji turystycznej.

O przedstawienie Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej poprosiliśmy jegoDyrektorkę Katarzynę Słomę, autorkę scenariusza, reżyserkę, operatorkę i montażystkę nagrodzonego filmu.

Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej to instytucja kultury będąca jednostką organizacyjną Starostwa Powiatowego w Łowiczu. W 2011 roku dzięki przebudowie części budynku siedziby znajdującej się w ścisłym zabytkowym centrum Łowicza na Starym Rynku, przy CKTiPZŁ powstał Dom Wycieczkowy oraz Informacja Turystyczna.

Dom wycieczkowy oferuje nocleg dla 30 osób w pokojach z łazienką i bez łazienki , dodatkowo wyposażony jest w dwie sale konferencyjne, z których można korzystać przy okazji szkoleń, warsztatów, konferencji itp. Informacja Turystyczna połączona z recepcją Domu Wycieczkowego czynna jest całą dobę 7 dni w tygodniu. Odwiedzający goście i turyści mogą liczyć na fachową i miłą obsługę oraz dostęp do informacji turystyczno-krajoznawczych. Wśród czterech pracownic Informacji Turystycznej znajdują się wykwalifikowane przewodniczki i pilotki wycieczek.

193-lowicz-noclegi-dom-wycieczkowy-wWnętrze łowickiej Informacji Turystycznej nawiązuje do rodzimego folkloru łowickiego, poza materiałami promocyjnymi tj. foldery, ulotki katalogi turystyczne odnajdą tu Państwo dwie największe wycinanki łowickie : okrągłą „ gwiozdę" łowicką o średnicy 2m, prostokątną „tasiemkę" o wysokości 2,80 cm, największego łowickiego „ pająka" a także największą łowicką haftowaną poduszkę wykonaną przez 21 twórczyń ludowych. Wszystkie te rekordy rękodzielnicze zostały wykonane w ramach cyklicznych Biesiad Łowickich.

W naszej informacji turystycznej działa wypożyczalnia kajaków, rowerów a także jest możliwość udziału w spotkaniach warsztatowych z kulturą ludową regionu pn. „co mówi pająk do kogutka?"., wówczas uczestnicy mają kilka tematów do wyboru.

Ponadto współpracujemy z lokalnymi instytucjami samorządowymi, Kołami Gospodyń Wiejskich, Gminnymi Ośrodkami Kultury, Stowarzyszeniem Twórców Ludowych, Regionalną Organizacją Turystyczną w Łodzi. Wspieramy lokalne inicjatywy oraz działalność Kół, Stowarzyszeń, Lokalnych Grup Działania oraz PTTK w Łowiczu. Współpracujemy z naszymi największymi przedsiębiorcami tj. Agros Nova ( dżemy i sosy łowickie), OSM w Łowiczu, Firma Bracia Urbanek, Firma FOLKSTAR i wiele innych.

Podstawą naszej działalności jest szeroko rozumiana promocja regionu łowickiego w Polsce jak i za granicą. Jesteśmy uczestnikami i zarówno wystawcami podczas Targów Turystycznych min. W Warszawie, Łodzi , Poznaniu, Katowicach a także w Berlinie.

Informacje o organizowanych przedsięwzięciach uzyskają Państwo na stronie internetowej www.lowickie.eu, telefonicznie (46) 837-34-33 , (46) 837-57-71, lub mailowo promocja@powiat.lowicz.pl, centrum@powiat.lowicz.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit