Turystyka bez granic

Końskie turystyką stoi

Magdalena Weber, w 2011 najlepszy pracownik Centrum Informacji Turystycznej działającym przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie

Magdalena Weber z Centrum Informacji Turystycznej w Końskich zaprasza na Piekielny Szlak i wycieczki do Piekła, które jest rezerwatem przyrody nieożywionej. Końskie to miasto rodu Małachowskich. Jego wybitny przedstawiciel - Stanisław był jednym z głównych redaktorów Konstytucji 3 Maja. Miasto wykorzystuje ten fakt w celach promocyjnych, jest obecne na targach turystycznych, np. TT Warsaw, z bogatą ofertą turystyczną. Troszczy się o zabytki, w tym zespół pałacowo-parkowy.

Końskie odwiedzają bardzo często wczasowicze przebywający w licznych ośrodkach wypoczynkowych nad zalewem w pobliskiej Sielpi, znanej też z  najstarszego w Polsce muzeum techniki w dawnym zabytkowym zakładzie przemysłu metalowego.

Pożyteczną rolę spełnia punkt informacji turystycznej prowadzony na zlecenie władz samorządowych miasta przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Placówka otrzymuje na bieżąco materiały promocyjne także ze Starostwa Powiatowego, Oddziału PTTK oraz prężnej lokalnej Grupy Działania „U Źródeł” mającej biuro w sąsiednich Modliszewicach - będących  siedzibą Ośrodka Doradztwa Rolniczego aktywnie promującego agroturystykę.

Działacze turystyki i samorządowcy z Końskich wiedzą, że turystyka nie toleruje granic. Dlatego też w trakcie przygotowania jest nowy produkt turystyczny „Ziemia Odrowążów” obejmujący sąsiadujące powiaty: konecki (Świętokrzyskie), opoczyński (Łódzkie) i szydłowiecki (Mazowieckie).

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit