Regionalne Centrum Informacji Turystycznej

Koszalin miastem nadmorskim!

Na stoisku Pomorza Środkowego na Tour Salonie 2009 w Poznaniu … Więcej »

Sylwia Mytnik – kierownik Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie cieszy się, że już 1 stycznia 2010 roku jej miasto, po poszerzeniu granic o wsie Jamno i Łabusz (fragmenty gminy Będzino) poszerzy grupę miast nadmorskich.

Centrum podlegające Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego odnotowało w sezonie dobrą frekwencję. Dwuosobowa załoga (wspierana stażystami w sezonie) miała pełne ręce roboty. Dzięki rejsom przez jezioro Jamno i kursy kolei szynobusowej do Koszalina zmniejszyły się korki i ułatwiono dogodny dostęp na plaże. Przejazd pociągiem na trasie Koszalin – Mielno to tylko 18 minut. Popularne także były wznowione po latach kursy zabytkową kolejką wąskotorową z Koszalina do Rosnowa organizowane przez Koszalińskie Towarzystwo Przyjaciół Klei Wąskotorowych. Kolejka jest czynna także po sezonie, co umożliwia wyjazdy na spacery i grzybobranie.

Rozmówczyni chwali współpracę z Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną oraz przypomina, że RCIT pełni także funkcję administratora lokalnego Zachodniopomorskiego Zintegrowanego Systemu Informacji Turystycznej dla miasta Koszalina oraz gmin Będzino, Biesiekierz, Manowo, Polanów, Sianów i Świeszyno.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego wraz z Regionalnym Centrum „it” organizuje lokalny konkurs na najlepszy produkt turystyczny. 20 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Koszalinie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników III edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Pomorza Środkowego. Uroczystość otworzył dyrektor Biura Stowarzyszenia Czesław Zdrojewski, a kierownik RCIT Sylwia Mytnik jako sekretarz Jury Konkursowego odczytała wyniki wraz z krótką prezentacją nagrodzonych produktów. Statuetki i certyfikaty laureatom wręczał Andrzej Leśniewicz, wicestarosta Powiatu Koszalińskiego oraz Czesław Zdrojewski Dyrektor Biura SGiPPŚ. 


Laureatami III edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Pomorza Środkowego zostali: I miejsce ex quo - „Nie tylko plaża - spływ kajakowy rzeką Unieść i Koszalińska Kolej Wąskotorowa; II miejsce ex quo – „Koszałek” - przeprawa przez Jamno (który otrzymał jednocześnie wyróżnienie za debiut) i Sianowska Kraina w Kratkę - projekt promujący pomorskie zabytki szachulcowe Gminy i Miasta Sianów; III miejsce - Hanza Jazz Festiwal.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit