IT w Międzyzdrojach

Kąpielisko z Aleją Gwiazd

Informacja Turystyczna w Międzyzdrojach

W reprezentacyjnym miejscu Międzyzdrojów – znanego kąpieliska morskiego o walorach uzdrowiskowych (na wskazuje zresztą sama nazwa) znajduje się Centrum Informacji Turystycznej. Placówka podlega Międzynarodowemu Domowi Kultury (MDK). Dyżury pełnią w niej obok informatorów turystycznych, także pracownicy różnych działów MDK.

- Bezpośredni kontakt z turystami jest dla nas bardzo cenny - mówi Ina Żołudieva, świetnie zorientowana w sprawach turystyki, na co dzień zajmująca się kreowaniem wydarzeń muzycznych, których w Międzyzdrojach nie brakuje i to w ciągu całego roku. Panią Inę wspierają stażyści – studenci i uczniowie szkół turystycznych.

- Obecny sezon nie był najbardziej udany pod wglądem pogodowym choć i tak miasto przeżywało najazd turystów, i to nie tylko Polaków i gości z sąsiednich Niemiec - dodaje rozmówczyni. - Liczniejsze były grupy ze Skandynawii. Dopisali Włosi, Hiszpanie, Francuzi. Niekiedy z trudem odnajdowano wolne miejsca noclegowe.

Nietypowe były niekiedy pytania. Obok tych dotyczących zakwaterowania i imprez, pojawiały się bardzo liczne zapytania o bankomaty,  a także  o to, co można robić w Międzyzdrojach z dziećmi w przypadku złej pogody. Odpowiedzi satysfakcjonowały odwiedzających. Proponowano wycieczki piesze i rowerowe po Wolińskim Parku Narodowym, zwiedzanie nowoczesnego Muzeum Przyrodniczego, a także udział w wielu imprezach kulturalnych. W zasadzie miasto spełniało wszystkie życzenia odwiedzających, może z wyjątkiem dotyczących nie istniejącego, niestety, na razie aqua-parku.

Międzyzdrojskie centrum informacji turystycznej dobrze współpracuje z władzami miasta. Potwierdza to zastępca burmistrza Katarzyna Kutereba-Gnitecka. Dobre są też relacje z samorządem powiatu kamieńskiego, Oddziałem PTTK, a także Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną, do której należy miasto Międzyzdroje i z którą bardzo często promuje się wspólnie na targach turystycznych. Nie brakuje materiałów informacyjnych. W różnych wersjach językowych.

Ciekawą ofertą dysponuje Oddział PTTK, którym kieruje dynamiczny prezes Dariusz Traut. Oddział prowadzi punkt informacji turystycznej, dysponuje własną bazą noclegową i proponuje usługi przewodnickie. Na uwagę zasługuje bardzo duży asortyment publikacji turystyczno-krajoznawczych, które niewątpliwie wzbogacają wiedzę, a więc też wzmagają  „apetyty” turystów na poznawanie tych wyjątkowych  okolic.

 

Informacja Turystyczna

Ul. Promenada Gwiazd 2

72-500 Międzyzdroje

Tel./fax: 00-48 91/ 328 26 00

 

Godziny otwarcia: październik - kwiecień - od poniedziałku do piątku, godz. 9.00-17.00; kwiecień – październik – poniedziałek - -piątek 9.00-18.00, sobota 9.00-17.00, niedziela 9.00-17.00.

Jan Paweł Piotrowski

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit