Rysunkowy przewodnik

Kraina żagli i orła bielika

Herb Gminy Stepnica

Gmina Stepnica nad Zalewem Szczecińskim cieszy się od dawna zainteresowaniem turystów, w tym także gości z sąsiednich Niemiec. Władze samorządowe nazywają  swoją małą ojczyznę „Krainą żagli i orła bielika”.

Przyroda jest tu bardzo urozmaicona. Spotkamy szeroko rozlane wody Zalewu Szczecińskiego, rzeki i jeziorka, lasy Puszczy Goleniowskiej (prawie połowa gminy), wzgórza. Są obszary objęte ochroną w ramach „Natury 2000”, rezerwaty przyrody „Olszynka” i „Czarnocin”. Gmina słynie z ośrodków żeglarskich i turystyki kajakowej, rozwija się też windsurfing. Są szkoły aktywnego wypoczynku i ośrodek edukacji przyrodniczej, zielone szkoły. Wytyczono szlaki piesze,  rowerowe i kajakowe.

Gmina promuje się w dość szczególny, ale chyba bardzo sugestywny sposób.  Zamiast „atakować”  turystę mnóstwem słów, proponuje… specyficzną mapę, na której naniesiono w formie  rysunkowej te, i szereg innych atrakcji, które z pewnością zaciekawią zarówno poszukiwaczy ciszy i kontaktów z przyrodą, jak i zwolenników aktywnego i „zabawowego” wypełniania wolnego czasu.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit