Centrum Międzynarodowej Informacji Kulturalno-Turystycznej

Kraina jak baśń

Tak określają Suwalszczyznę zarówno ci, którzy pojawili się tutaj po raz pierwszy, jak też stali bywalcy. Uroda jezior, lasów, krajobraz przypominający góry, liczne atrakcje pogranicza kultur, a przede wszystkim ludzie – to główne atuty tej ziemi.

W głównym punkcie Suwałk – miasta Marii Konopnickiej – w muszli koncertowej w parku miejskim, działa nowoczesne i funkcjonalne Centrum Międzynarodowej Informacji Kulturalno-Turystyczne, które powstało w ramach Programu Współpracy Region Morza Bałtyckiego 2002/2003.

Suwalskie Centrum jest pierwszym tego typu w Polsce, gdyż oprócz informacji dotyczących turystyki i wypoczynku, posiada pełną i kompleksową informację kulturalną, artystyczną i turystyczną o zasięgu międzynarodowym obejmującą wszystkie kraje Euroregionu Niemen.

CMIK-T to prawdziwy sojusznik Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej włączający się do wszystkich inicjatyw służących promocji regionu. Są to: targi, udział w imprezach, tworzenie zintegrowanej bazy danych. Kierownik Centrum Anna Hofmann-Delbor z optymizmem patrzy na suwalską turystykę. - Dziś już nie trzeba prosić zainteresowanych o weryfikację danych i materiały promocyjne. Czynią to najczęściej z własnej inicjatywy - mówi.

Usytuowanie placówki w strukturach Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki (ROKiS) sprzyja koordynowaniu przedsięwzięć związanych zarówno z kreacją, jak też promowaniem produktu turystycznego. Dzięki współpracy z lokalnymi organizacjami turystycznymi - zwłaszcza z Suwałk i Sejn – zakres działań informacyjnych może wykroczyć poza miasto Suwałki i powiat suwalski. Dobrze układają się też relacje z Augustowską Organizacją Turystyczną. W przypadku targów i imprez odbywających się w odleglejszych miejscach – obie organizacje występują wspólnie.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit