Ludzie z pasją w Mieście Inspiracji

W ostatniej edycji konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce prowadzanego przez Polską Organizację Turystyczną wspólnie z Forum Informacji Turystycznej – Lubelskiemu Ośrodkowi Informacji Turystycznej i Kulturalnej kapituła przyznała miejsce trzecie w najwyżej kategorii czterech gwiazdek. Ten rok jest turystycznie szczególny dla Lublina, również dla lubelskiej „it”, obleganej przez turystów.

Podróżując po kraju warto wstępować do wszystkich punktów „it”, szczególnie jednak do tych, które zbierają nagrody branżowe. Wiedza o atrakcjach regionu zawsze się przydaje, można też własne doświadczenia i opinie o profesjonalizmie obsługi porównać z oceną ekspertów. Jeden z turystów odwiedzających Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej dokonał w księdze pamiątkowej krótkiego, wymownego, emocjonalnego wpisu opatrzonego wykrzyknikiem, który może służyć za wizytówkę zespołu „Tutaj pracują ludzie z pasją!”

Z kartą turysty zwiedza się taniej

W Lublinie trwa rok jubileuszowy 700-lecia Miasta. Program wydarzeń przyciąga do Koziego Grodu tłumy turystów. Tylko w lipcu i sierpniu Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej odwiedziło ponad 20 tys. zainteresowanych miastem i organizowanymi imprezami.

„Lublin w samo południe – weekendowe spacery z przewodnikiem” to jedna z nowych propozycji przygotowanych przez LOITiK. W osiemnastu wakacyjnych wycieczkach wzięło udział pół tysiąca uczestników z całego kraju. Taką samą liczbę osób przyciągnęły wydarzenia zorganizowane przez Ośrodek w ramach Sezonu Lublin – cyklu imprez corocznie organizowanych przez Urząd Miasta Lublin z okazji rozpoczęcia sezonu turystycznego.

Od maja 2017 roku w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej dostępna jest Karta Turysty, będąca dużym udogodnieniem dla zwiedzających Miasto. – Uwzględniając koszty biletów wstępu przy zwiedzaniu wszystkich miejsc objętych kartą, jej zakup przynosi oszczędności na poziomie nawet 40 procent – mówi Dorota Lachowska, dyrektor Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej funkcjonuje w strukturach. LROT.

Nieustanne poszukiwanie nowych pomyslów

Poza wyczerpującą informacją na temat miasta i regionu oraz zakupem oryginalnych pamiątek z podróży, odwiedzający Ośrodek mogą liczyć na szereg dodatkowych udogodnień. – Prowadzimy wypożyczalnię rowerów i przechowalnię bagażu. Do dyspozycji turystów jest komputer z dostępem do internetu oraz bezpłatne audioprzewodniki po Lublinie w pięciu wersjach językowych – informuje Marcin Dąbrowski, kierownik LOITiK.

LOITiK nie zapomina o najmłodszych odkrywcach. Wycieczki „Szlakiem legend lubelskich” są doskonałą okazją do poznania historii miasta poprzez popularne podania i opowieści. Strzałem w dziesiątkę okazał się „Quest Lublin700” – doskonała rodzinna zabawa w interesujący sposób odkrywająca tajemnice Starego Miasta.

Działalność Ośrodka obejmuje szereg dziedzin. Promocja walorów turystycznych miasta i regionu w internecie, uczestnictwo w krajowych i zagranicznych targach turystycznych, obsługa wizyt studyjnych organizowanych przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, organizacja konferencji prasowych, klimatycznych wieczorów z piosenką turystyczną oraz interesujących wystaw fotografii. Pomimo bogatej oferty, LOITiK nie spoczywa na laurach i nieustannie szuka nowych pomysłów aby turyści odwiedzający Miasto Inspiracji, wykorzystali czas w sposób maksymalnie przyjemny i interesujący.

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej
ul. Jezuicka 1/3
20-113 Lublin
81 532 44 12
info@loitik.eu
facebook.pl/infolublin ,
instagram.com/lublintravel
www.lublintravel.pl

Godziny otwarcia: kwiecień – październik, pon. - niedz.: 9:00 - 19:00; listopad – marzec, pon. - pt.: 9:00 - 17:00, sob. - niedz.: 10:00 - 17:00

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit