Centrum „it” w Świdnicy

Miasto pokoju i kupiectwa

Powiat świdnicki prezentował swoją ofertę turystyczną wraz z partnerskimi powiatami: łowickim, kartuskim i tatrzańskim

- Świdnica – jedno z najstarszych i najbogatszych w zabytki miast Dolnego Śląska, zyskała bardzo po włączeniu tutejszego ewangelickiego Kościoła Pokoju na Listę Dziedzictwa UNESCO – mówi Justyna Szycko z Biura ds. Europejskich i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

- Lista UNESCO jest paszportem do międzynarodowego ruchu turystycznego. Świdnica pojawia się teraz w prestiżowych katalogach i przewodnikach - dodaje z dumą.

Wspólna promocja powiatu świdnickiego z powiatami kartuskim, tatrzańskim i łowickim daje bardzo dużo. Porównywanie doświadczeń w trakcie wzajemnych wizyt kadry samorządowej i turystycznej, wymiana materiałów niewątpliwie inspiruje.

Miasto ma znaczący dorobek w zakresie promocji i informacji, a świdnickie Centrum „it” należy do najstarszych. Placówkę tę prowadzi Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” skupiająca samorządy i branżę turystyczną zainteresowana rozwojem turystyki.

- Przecież na Świątyni Pokoju nie kończy się atrakcyjność miasta, kuszącego urodą starówki, kościołów i Muzeum Kupiectwa . Warto u nas zatrzymać się na dłużej – przekonuje rozmówczyni, zapraszając na rajdy samochodowe, festiwal Bacha, Noce Jazzowe….

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit